Като повечето добри дела и това е провокирано след тежък житейски момент. Кремена Кунева постъпва в болницата със своята три годишна дъщеричка. Потресена от условията, решава, че трябва да ги промени, защото след като нейното дете си тръгне от там, ще дойде друго и още едно семейство ще изживее ужаса, който тя е изпитала.
Не е без значение къде се лекуват нашите деца. Важно е кой се грижи за тях, с каква апаратура се обслужват и какво внимание им се отделя. Е всичките тези важни неща у нас биват пренебрегвани - лекари напускат заради лошите условия, а децата без право на избор се стресират именно в тези …ужасните…условия.
Единствените, които могат да успокоят децата без родители, попаднали в болницата, са лекарите. Онези медицински лица, които все още не са напуснали, а стоически търпят мизерията и се борят за живота на беззащитните малки пациенти. Смисъл има. И резултатите от огромните усилия на хората зад проекта „За доброто“ го доказват.
Доброволците от проект „За доброто“ са обновили интензивното отделение и нефрологията в Специализираната детска болница “Проф. д-р Иван Митев”. Със собствен труд са боядисали стените, поправили са електрическата мрежа, сглобили са защитни кутии, шкафове, мебели. Художници са изрисували болничните стаи и коридора. Дарител е осигурил и монтирал необходимите 3 нови климатици, а производител е дарил 2 нови хладилника за медицинските препарати.
Всички, които застават зад тази добрина, са хора, на които доброволчеството не им е основна работа. Правят го водени единствено от желанието си за промяна, независимо колко и какво им струва това в личен план. Доброто, което Кремена и съмишлениците й правят, е огромно. Дотолкова, че дори на самите тях им е трудно да си дадат сметка за мащабите му.Всеки може да бъде полезен, стига да го поиска. А такива с желание има - доказват го както Кремена, така и всички покрай нея - Димитрина Спирова, Надежда Бояджиева, Маргарита Желева, Татяна Захариева и още десетки хора. Полезен може да бъде всеки, който повярва, че доброто не се ограничава в една единствена кауза, че доброто не е идеалистично, че доброто е живо и че трябва да се предава нататък.
Започна 12-ият сезон на благотворителната инициатива "С тениска на бала“. С набраните средства ще бъдат осигурени стипендии за студенти без родители. Тази година инициативата дава възможност участниците сами да създадат визия за своята тениска, каза пред Радио София директорът на Столичната организация на БЧК Пепа Недялкова. "Това е..
Българският хелзинкски комитет представи Годишния доклад за състоянието на правата на човека в България през 2024 година. Той включва задълбочен анализ на ключови събития, законодателни промени и практики, повлияли правата и свободите на хората в страната през изминалата година. В рамките на събитието бяха представени основните изводи и..
Работодателите в страната запазват умерен оптимизъм по отношение на пазара на труда през периода април-септември 2025 г.. Това сочат данните от националното изследване на Българската конфедерация по заетостта. Оттам отчитат и положителен коефициент на заетост от +3%. Той бележи лек спад с 1% спрямо предходните шест месеца и значително по-ниско..
След 15-ина награди от фестивали и конкурси, първият пълнометражен филм "Краят на реката" на режисьора Васил Барков ще бъде официално представен пред българска публика на 24 април (четвъртък) в Дома на киното. Васил Барков е роден през 1972 г. в Бесарабия, Измаилски район, Украйна. Две години следва в Морски университет в Одеса. През..
"Спаси София" свалят доверието си от столичния кмет Васил Терзиев, обяви на пресконференция лидерът на партията Борис Бонев. По думите му, администрацията на София няма ясна визия и ясни цели, а това не може да бъде успешно. Лидерът на "Спаси София“ съобщи още, че Илиян Павлов - единственият зам.-кмет от партията, подава оставка. От..
Национален музей "Земята и хората" чества Световния ден на Земята-22 април, с 33-тото издание на Международния музикален конкурс "Музиката и Земята" и тематична постерна изложба. “Международен конкурс за композитори и изпълнители "Музиката и Земята" отговаря напълно на мисията и политиката на музея. За първи път се е състоял през 1993 г. и днес..
Екипът на ОП “Паркове и градски градини“ започва почистването на езерата в Южния парк. Това обяви в профила си във ФБ столичният кмет Васил Терзиев.Той разказа, че процесът е започнал от горните езера и в момента се работи при езерото до църквата. “Премахваме част от папура, тръстиката и тинята, за да освободим водните обекти и да подобрим..