Учители, родители, психолози, директори на учебни заведения и всички, които се интересуват от съвременното образование ще бъдат основни участници в събитията, включени в програмата на третото издание на фестивала "(не)Възможното образование". Той ще се проведе на 6, 7, 12 и 14 март в София и предвижда 4 кинопрожекции с дискусии и 5 работилници.
Акцент на фестивала е играта, включително и като метод за учене, фокус ще бъдат горските училища, обясни пред Радио София Станимира Иванова от организаторите.
На откриването в Чешкия център (ул. „Г. С. Раковски“ 100) ще бъде прожектиран “Началото на живота” – един красив филм за връзката между родители и деца. (Всички други събития ще се проведат в Essence Center на ул. „6-ти септември“ 37.)
Предвидена е работилница за това как се прави и провежда горско училище, в друга – вдъхновяващият математик Мариела Станчева ще обясни как може математиката да стане любима или поне привлекателна за децата.
Последната работилница (14 март следобед) е посветена на т. нар. възстановителен подход.
Научете подробности от звуковия файл.
Във второто издание на "Форум" тази седмица д-р Галя Манчева и Ирина Илиева бяха провокирани и коментираха следните теми: Кое създава идентичността ни като българи ? Уникалните богатства и качества на родината като местоположение, ресурси, традиции, хилядолетната история, постиженията на хората. Какво (не) правим за славата на България? Според..
Какво трябва да направят жените, за да запазят по-дълго здравето си? Катя Василева разговаря по темата с д-р Васил Бранков - специалист по акушерство и гинекология и репродуктивна медицина . Разговорът започна хронологично – от най-младите, през теми за здравното образование – превенция, фертилитет, преминаването на дамите през..
В София се провежда 38-то общо събрание на Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ), където местна и централна власт влизат в общ диалог за основни приоритети и предстоящи задачи в контекста на редовно правителство, но и на редица предизвикателства наследени от миналите години. Кое е най-важното от днешния диалог между..
В Световния ден на енергийната ефективност неправителствени организации призоваха публичните институции да прекъснат с кампанийността при обновяването на жилищния фонд в България и да се премине към работеща и постоянно действаща система, така че да се създадат условия за планиране и прогнозиране на целия процес. Експертите от..
Басистът Веселин Веселинов-Еко и пианистът Милен Кукошаров са сред утвърдените джаз музиканти у нас. Двамата съмишленици предизвикват себе си в редица импровизации в музиката. Те разказаха в предаването “Радиокафе“ за “Приключение в света на огледалните молекули “ – музикална интерпретация на молекулярно ниво. “Аз намирам..
Първото в България фрийрад ски и сноуборд състезание, което дава възможност за участие на деца и младежи, няма да изневери на практиката и тази година отново очаква всички малки скиори и сноубордисти, които искат да се включат в надпреварата в дълбокия сняг на Витоша. Витоша X Lines ще се проведе за девети пореден път. “Имаме девет категории за..
Понятието феодализъм и съвременните му интерпретации ще бъдат представени на дискусия на 6 март 2025 г., от 13.00 ч. в зала "Акад. Иван Евстатиев Гешов“ в централната сграда на БАН. Събитието се организира като част от дейностите по проект "Исторически хамелеони“, реализиран от Института за балканистика с Център по тракология при Българската..