Председателят на фондацията Елена Бачева каза пред Радио София, че читалищната библиотека вече се е формирала като притегателен център за местните деца, които, оказва се, никак не са малко. Така възниква и идеята за родителския кът. Целта е да бъде създадено пространство, в което родителите да обновяват своите знания за родителските практики, а децата да се забавляват. И постепенно се стига до запълване на библиотечните рафтове с чисто нови книги за отглеждане на децата, а така също и детски книжки. Фондацията успява да събере томовете благодарение на кампанията "Рекламирай с кауза", а две мебелни книги даряват мебелите за къта.
В инициативата е участвала и една от майките от село Бов - Албена Злакьова, която разказа за приноса на местната общност за осъществяването на проекта чрез благотворителни инициатива.
Основната идея на родителските кътове е да компенсират някои липси при отглеждането на децата в малките населени места. Фондацията "Дневникът на мама и татко" започва на 21 март третия етап на дарителска кампания за набиране на средства за обучаване на местни представители за провеждане на занимания по четене и игра с родители и деца до 3 години.
Още подробности за инициативата и реализирания проект в Гара Бов можете да чуете в интервюто на Гергана Пейкова и Боян Бочев с Елена Бачева и Албена Злакьова.
Късно снощи водоподаването в няколко квартала на Перник беше възстановено, но все още има части на общината, които са без вода, съобщи пред Радио София кметът на Перник Станислав Владимиров. Първоначално беше обявено, че водоподаването ще бъде прекъснато само на 28.05, но вече три дни водата не е пусната изцяло. П ричината е, че има проблем с..
Днес над по-голямата част от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Около и след обяд на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, по-интензивни, придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра над източните и планинските райони, съобщиха от НИМХ. Възможни са и градушки. Вятърът ще е от север-северозапад, до умерен...
"Форум“ тази седмица продължава с коментаторите Мина Христова от Института за етнология и фолклористика към БАН и политологът, и председател на Националния младежки форум Атанас Радев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, те коментираха различни теми от деня: - Спор между "Възраждане" и депутата от ПП-ДБ Манол Пейков прекъсна пленарното заседание днес..
На прага на летния сезон започва информационна кампания за превенция на "домовите кражби”, която ще се проведе в периода 1 юни – 30 септември. Инициативата е на Националния съюз на ключарите в България и се провежда със съдействието на Главна дирекция "Национална полиция”, Столичната дирекция на вътрешните работи, дирекция "Сигурност“ към..
Фабрицио Паризи и Тихомир Митов-Тимас , представиха в радио ефира своята колаборация на песента “The Ghosts Behind“, която има история назад във времето, също както и житейският път на Фабрицио, който започва от Швейцария, Базел, където е роден. По-късно Рим, градът на баща му, след това Русе, където учи в музикално училище, Милано, Венеция..
В последните години темата за еврозоната буди различни дискусии. Дезинформацията около приемането на единната европейска валута у нас е един от основните проблеми, пред който е изправено обществото. Преди дни Икономическият и социален съвет на Република България проведе дискусия на тема "Финансовата грамотност като фактор за инвестиции, доходи и..
Мая Цанева от сдружение "Безопасни детски площадки" разказа пред БНР-Радио София за подета инициатива в с. Слатино, община Бобошево, с цел изграждането на спортна площадка в подкрепа на Пенсионерски клуб "Здраве". "Оттам ни потърси председателят на клуба и ни изпрати видеопослание как възрастните хора спортуват", посочи Цанева. По..