Пепа Николова от фондацията разказа пред Радио София, че още в началото на извънредното положение е започнало публикуването на детски рисунки под наслов “Всичко ще бъде наред”. Затова и от “Център за млади таланти” решават да направят виртуална изложба, като събират творбите на много деца с това послание.
"Много деца ни изпратиха едни прекрасни рисунки, с които ние направихме виртуална изложба. Родителите приветстваха идеята и ние решихме да продължим с нещо също толкова креативно и позитивно. Така се роди “вълшебната кутия”. Тя е истинска и се надяваме да я напълним след извънредното положение с истинските бележки на децата, но сега ги приемаме само по електронната поща," уточни Николова.
Желаещите да намерят повече информация могат да потърсят фейсбук страницата на “Център за млади таланти”- Бургас и на фондация “Шанс за децата и природата на България”.
Повече информация за инициативата можете да получите в интервюто на Катя Василева с Пепа Николова.Коментаторите на тази седмица във "Форум" обсъждаха следните теми: Какви трябва да бъдат приоритетите пред редовното правителство ? Абстрактна ли е темата за съдебната реформа? Когато няма стабилно правителство, държавната администрация прави... нищо. "Хората имат нужда от присъствието на държавата в техния живот, но до определени..
Какви ремонти на общежития се извършват с днешна дата в столицата и в цялата страна? Води ли това до проблеми с местата за настаняване? Променят ли се и как условията за настаняване в студентските общежития на различните университети? По тези ключови въпроси разговаряхме с председателя на Националното представителство на студентските..
Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) през 2025-а ще отбележи своята 105-годишнина. Във връзка с честванията са предвидени различни събития. Повече за инициативите, както и за висшето образование у нас, разговаряме с проф. д-р Димитър Димитров – ректор на висшето учебно заведение . Той изтъкна, че за поредна година..
Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..