Много е важно при онлайн обсъждането на служебните задачи да не се забравя и споделянето на притеснения, не пряко свързани с работата, дори лични. Хората да проявяват емпатия, да имат психологически безопасна среда.
Това изтъкна в ефира на Радио София Антония Чиликова - експерт по устойчив туризъм и регионално развитие, обучител по програми за селски и еко туризъм. От 2000 г. тя работи по идеята за тиймбилдинг в подкрепа на българското село.
Тя отбеляза, че в момента е трудно на всички. Много фирми преминаха на онлайн режим на работа. И това е огромно предизвикателство. Комуникацията между хората в екипите също най-често се осъществява онлайн.
Добре е в необичайната среда фирмите да адаптират система за признаване усилията на служителите, препоръча Чиликова. Това би вдъхнало увереност и самочувствие. И тук не става дума за финансови, а по-скоро за морални, вербални поощрения. Освен това, за предпочитане е въвеждането на гъвкаво работно време.
Някои компании вече се ориентират към онлайн тиймбилдинги, които целят подобряване на социализация между служителите. За подобряване на настроението, за връщане на оптимизма.
По отношение на тиймбилдингите Антония Чиликова разказа за интереса към селото, фермерската продукция и спокойствието, което вдъхва природата от страна на фирми, много често – IT компании.
Чуйте разговора на Катя Василева с Антония Чиликова.
Тази седмица коментатори във "Форум“ са Мина Христова от Института за етнология и фолклористика към БАН и политологът, и председател на Националния младежки форум Атанас Радев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, те дискутираха по различни теми от деня: - Ръст на заплатите с 65% не стига или защо няма шофьори за градския транспорт - Подкрепата в..
Вълна от състрадание отприщи загубата на живота на трите щъркелчета на най-известната щъркелова двойка у нас - Драго и Драга от с. Драгушиново. Изминалите дни, в които се наблюдаваха обилни валежи и ниски температури, доведоха до смъртта на малките. От Българското дружество за защита на птиците посочиха, че все още има малка вероятност..
Темз Арабаджиева представи едно от най-търсените заглавия на Пролетния панаир на книгата - най новата книга на Фредерик Бакман, познат на българския читател с книги, сред които “Човек на име Уве“. Магията на писателя остава неразгадана, но едно е сигурно, читателят винаги е докоснат от написаното. Последният му роман “Моите приятели“ се..
За талантливите деца, които свирят на ударни инструменти, разказаха техните преподаватели Радосвет Кукудов и Снежина Богданова в предаването “Радиокафе“. Перкусионен ансамбъл “Ритъм“ е създаден от Радосвет и Снежина, от деца, възпитаници на Музикално училище “Любомир Пипков“ в София. Те са участвали в множество продукции на..
Само с няколко клика в интернет можем да се сдобием с лекарства от различни сайтове или страници в социалните мрежи за продажба на вносни лекарства, най-често от Турция. Описанието приканва клиентите с фрази като "По-ефективни и евтини лекарствени продукти“ или пък "По-достъпни цени на широка гама от лекарствени продукти“. Споменава се, че не..
Канина Крисалис е завършила Американския университет и интензивна програма по творческо писане в Университета в Бостън. Точно това я кара да напише дебютния си роман "Нектар" на английски. "Като започнах да пиша, аз въобще не мислех за момента с публикуването. И тъй като съм учила в Щатите творческо писане, просто така ми идва писането", разказва..