Друго значително перо, свързано с разходите, е здравеопазването. С решение на Общинския съвет беше дадена възможност за отпускане на средства на диагностично-консултативните центрове - до 1 млн. лева.
В актуализацията на бюджета се отчита намаление на приходите към Общината в размер на 23.4 млн. лева, а прогнозата на експертите е тенденцията да се запази.
Най-сериозни намаления в приходите се очакват от вноските по данъците за възмездно придобиване на имущество, данъците върху превозни средства, спад в таксите за детски градини и ясли, които на практика не работят вече близо два месеца. Намалението е с близо 3.9 млн. лв., а от Общината очакват и с 2.6 млн. лв. по-малко приходи от такса „битови отпадъци“.
За да се спази законовото изискване за балансиран бюджет, в разходната му част също се предвижда редукция.
Най-значима тя ще бъде в капиталовата програма на Общината, включваща разходи за изграждане, ремонт и поддръжка на улична мрежа с 5.5 млн. лева, разходите в частта изграждане на инфраструктурни проекти намаляват с 1.23 млн. лева, за озеленяване на градската среда 1.9 млн. лв., а парите за ремонт и изграждане на софийски улици се намаляват със 7.1 млн. лв.
“Намалението на приходната и разходната част се балансират на 23.4 млн. лв.”, обобщава зам.-кметът по финанси Дончо Барбалов.
В дебата по актуализацията на бюджета се включиха и други общински съветници, членове на Финансовата комисия към Общината.
Допълнения към актуализацията на общинския бюджет са внесени и от групата “Патриоти за София. “Категорични сме, че приходът от дивидент трябва да бъде още сега ревизиран. Предлагаме редукция с 3 млн. лв. Относно перото “Глоби, санкции, наказателни лихви”, логично е при спад на събираните приходи от данъци и такса смет, да намалеят и лихвите, които се заплащат”, посочва общинският съветник Карлос Контрера.
Днес в 17.00 часа ще се проведе ново извънредно заседание на Постоянната комисия по Финанси и бюджети, на която ще обсъдят и гласуват допълненията към вече предложената актуализация на общинския бюджет. За да може тя да бъде внесена в Столичния общински съвет в четвъртък.
Днес Радиокафе се излъчва от Несебър. БНР е медиен партньор на четвъртото издание на престижните летни награди за бизнес и туризъм . Снощи бяха отличени най-забележителните личности и брандове на престижна церемония на яхта. Какви са предизвикателствата пред обществената медия БНР, ще разберем от нейния генерален директор Милен Митев :..
Ул."Гурко" е мястото на днешната ни радиоразходка: Тя е една от първите урегулирани улици и носи името на този, чиито войски влизат в София в началото на 1878. Какво е била преди това сградата на СГХГ и какво е имало преди на това място, известно сега като ул."Гурко" 1? Къде са били първите сгради на БНБ и на Народното събрание? Какво е имало на..
Никола Образописов-Консулата е героят на малката ни поредица, с въвеждащи думи от Любомир Николов, уредник в Градския музей на Самоков: "Поради своята колоритност и бунтарство си извоюва прозвището "Консулата". Творчеството му е много разнообразно, не само иконография и стенописи, разнородна личност. В 2019 успяхме да заснемем документален филм за..
Първата любов на Карамитев се поболява от раздялата им край Женския пазар Апостол и Маргарита Дупаринова се женят на сцената на Народния театър, живеят на „Оборище“ 21А Безброй са жените, въздишали по магнетичния чар на Апостол Карамитев. Още толкова са се чудели как този изключително красив актьор остава верен на талантливата си, но далеч не..
Преди почти десет години Марин Трошанов плени почитателите на мрачните загадки и ужасите с първия си самостоятелен роман „ЛАМЯ“ ЕООД“. Обновената „ЛАМЯ“ ЕООД“ съдържа актуализираните три части на историята, както и непубликувания до този момент разказ в същата вселена – „Нощем горите живеят“. Ето го и авторът: "Историята ми е изключително важно,..
Заглавието, което ще разтърси цялата развлекателна индустрия. Не, не е нов филм на Marvel… А Grand Theft Auto VI – играта, която още преди да е излязла, вече чупи рекорди. С нас е Димитър Ганев , журналист и гласът на за кратко просъществувалия сайт games.bg: "Реално нашата идея да направим видеоигрите с глас на български, но към 2008 нещата бяха..
Платформата Кинематограф се завръща с тяхното лятно кино за четвърта поредна година. Tо изгрява след залез, когато настъпва вечерната прохлада, което превръща откритите локации в чудесно място за релакс и хубаво късо кино – интервю с Юлиян Спасов : "В джаза сме, настроението е на макс. Програмата е почти 100% българско кино, просто не устояхме...