До началото на извънредното положение в страната, проектът се провеждаше в реална професионална среда в градовете София, Пловдив, Варна и Бургас. Учениците пробваха какво е да си радиоводещ, говорейки по микрофон, участваха в изготвянето на реален архитектурен проект, прекараха часове в рекламна агенция, в адвокатска кантора и много други.
В наложилите се онлайн обстоятелства, децата вече имат възможност за повече въпроси на представители на различни бизнеси. Предстоят срещи с писател и журналист, интериорен дизайнер, експерти по право, нестопанско право и социално предприемачество, както и професионалисти в областта на човешките ресурси. Децата се запознават с предизвикателствата и трудностите на професиите, с определени специфики на дадена работна сфера, с бъдещето на професиите и възможностите им за адаптиране в различни условия.
Онлайн срещите се случват под формата на дискусия, така че бъдещите студенти да получат отговори на въпросите, които ги вълнуват при избора на специалност за професионалното им развитие.
“Веднага след въвеждането на извънредното положение в страната за кратко замразихме физическите посещения, с цел опазване на здравето на учениците, както и на партньорите ни. След това проектът премина в онлайн вариант, което създаде дори по-хубав ефект, защото ако физическите посещения бяха концентрирани в четирите града, в които имаме офиси - София, Пловдив, Варна и Бургас, то онлайн проектът вече е отворен за ученици от цяла България”, казва Ива Колева - експертът, отговарящ за проекта.
Още за това кой и как може да вземе участие в „Един ден в професията“ чуйте в звуковия файл.
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", предизвиквани от Константин Лавсов, обсъждаха горещи новини и по-дълготрайни проблеми: Инаугурацията на Тръмп Прекалено ли беше вниманието на българските медии и дали не е резултат на политическа поръчка? Какво (не) каза новият американски президент в речта си след клетвата? Мощните, богати..
Ново изследване, водено от природозащитната организация WWF, сочи, че жизненоважните услуги, с които дивата природа осигурява ежедневния ни живот, не получават нужното обществено внимание . Експертите предупреждават, че този пропуск може да има пагубни последствия както върху околната среда, така и върху нас – хората. Изследването,..
Денят на родилната помощ, още познат и като Бабинден, за поредна година бе отбелязан тържествено в първата у нас Акушеро-гинекологична болница – "Майчин дом". В аулата на лечебното заведение присъстваха лекари, акушерки, анестезиолози и обучаващи се студенти. Отслужена бе и света литургия. Изпълнен бе и ритуалът по измиването на ръце със..
Мая Райкова е продуцент "Поп и джаз" в Българското национално радио (БНР). В предаването “Радиокафе“ тя разказа за предстоящ концерт в Джаз академията на Биг бенда на БНР, в която редом с опитните музиканти от Биг бенда, застават млади музиканти, които са не по-малко опитни, защото имат сериозен стаж в различни формации, но за някои от тях,..
Предизвикателствата пред Европа стават повече с идването на 47-ия президент на САЩ – и по отношение на зелените политики, и по отношение на сигурността и отбраната, относно търговската политика и други. Голямата част от търговията на Стария континент е вътрешнообщностна – в рамките на ЕС, но немалка част от стоките – особено от силните..
Първо студио на БНР ще бъде домакин на концерта "Петолиния и вдъхновения“ на 5 февруари от 19.00 часа. Проектът е на композитора Костадин Генчев, който изследва пресечната точка между класическата музика и българския фолклор. Диригент ще бъде Любомир Денев-син, а публиката ще чуе нестандартни инструментални съчетания – гъдулка и виола, кавал и..
Българските железници са в по-лошо състояние отколкото преди 30 години . Няма развитие през годините. Средствата са недостатъчни за поддръжка, да не говорим за нови линии. Европейското финансиране е за определени линии и за европейските коридори. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Бунев , председател на Синдиката на..