От години се говори за разширението на Околовръстното шосе от бул.„България“ до кръговото кръстовище при „Люлин“, преминаващо в едноименната автомагистрала. Но до утвърждаване на проекта, който е определен за такъв от национално значение, така и не се стигa. Откакто Здравко Здравков е на поста главен архитект на Столичната община, обектът е преминал през три първи представяния.
Разбира се, след всяка преработка се удължава и срокът за започване на изпълнението. При последното представяне пред работната група към Столичния общински съвет, гл.арх.Здравко Здравков посочи актуалните изменения, настъпили след препоръки от Агенция „Пътна инфраструктура“ и инициативни граждански комитети. Така например едно от най-спорните съоръжения - тунелът от ул.„Ралевица“ до бул.„Цар Борис III“ вече е по-къс.
По цялостното трасе се предвиждат кръгови кръстовища, които да осигурят вливането от и към кварталите „Горна баня“, „Овча купел“ и „Суходол“. А завършването при АМ „Люлин“ изисква първо да се укрепи стената на яз.„Суходол“ и да се направят локали към водоема, след което да се завърши в кръговото кръстовище към „Люлин“.
Но да се върнем към конфликтните зони, предизвикали несъгласие както сред общински съветници, така и сред обществените организации. А именно поемането на трафика от и за Перник и Владая, покрай кв.„Княжево“.
“В посока от Перник към центъра успяха така да направят габарита, че да имаме осигурени две ленти за десен завой в посока Южната дъга на Околовръстния път и да се запазят направленията към центъра и левия завой в посока към кв. “Овча купел”. По този начин успяхме да удовлетворим нуждите на по-голямата част от трафика и по-голямото натоварване именно по направлението от Перник и Южната дъга, като това се оформи през последните години като основно направление на входящия трафик от Владая и Перник”, обясни инж. Димитър Петров, директор на Дирекция „Управление и анализ на трафика“ в СО, който представи и симулация на преминаващите от там превозни средства.
Но според Любо Стефанов от ИК „За Княжево“ в момента разработеният вариант отново няма да намали трафика.
Тепърва отправените възражения към Плана за регулация на Околовръстното шосе в участъка от бул.„България“ до АМ „Люлин“ ще се обобщят от НАГ и едва след това ще бъдат изпратени за съгласуване в АПИ.
В сградата на Съдебната палата във Върховния касационен съд ще се гледа делото за причиняване на смъртта на Ани и Явор - погубени, докато пресичат на пешеходна пътека на бул. „Сливница“. По същото време ще се гледа и делото на първа инстанция, 14-то поред заседание за отнетия живот на 14-годишния Филип Арсов - също убит на пешеходна пътека в центъра на..
“Добре съм и съм в кондиция”, заяви инж. Стоян Братоев, който в петък беше отстранен от поста изпълнителен директор на столичния "Метрополитен", който заемаше от близо 25 години. „Добре съм. В кондиция съм. Работя, както винаги, няма разлика, от това което е било преди“, обясни вече бившия изпълнителен директор на столичния "Метрополитен" във връзка..
Движението на част от градския транспорт в София ще бъде променено заради строителните дейности в участъка от локалното платно на бул. “Цариградско шосе“ в ж.к. “Младост“, съобщават от Столична община. Затваря се за движение, включително и за превозните средства на градския транспорт, цялото локално платно на бул.”Цариградско шосе“ от ул. “Владимир..
Вятърът ще отслабне, в много райони и ще стихне. В сутрешните часове на отделни места в низините ще се образува краткотрайна мъгла. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6° и на места в Източна България и в Подбалканските котловини ще се образуват слани, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През деня ще бъде предимно..
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..