Владимир Карамазов, Стефан Вълдобрев и Стефка Янорова оставиха свои отпечатъци от ръцете си на Стената на славата пред "Театър 199". Събитието днес съвпада с 55-годишнината, откакто трупата е отворила врати за публика.
Тримата актьори бяха аплодирани от своята колега Татяна Лолова, която разказа за творческия си път в театъра, започнал през 1976 г. със "Старомодна комедия" от Алесей Арбузов.
Освен отпечатъци на ръце, артистите оставят и писмено послание. "Шшшшт, в театъра сме", написа Янорова, обяснявайки, че това е начинът, по който иска винаги да се чувства.
Карамазов обясни, че е написал нещо, което се опитва да спазва и е в неговите мечти . "Мечтите не обичат да бъдат заключени, пускайте ги и летете след тях". Забелязал съм, че когато преследвам мечтите си и отделям нужното време на всяко нещо, това ме променя като човек и ме изгражда, чувствам се, че живея истински, добави актьорът.
Вълдобрев каза, че е оставил цитат от любима пиеса, за която знае, че вече никога няма да може да изиграе - "Да бъдеш или не, туй е въпросът".
Карамазов играе в спектаклите "Рибарят и неговата душа", Вълдобрев - в "Малка пиеса за детска стая", "Приятнострашно" и "Хората от Оз", а Янорова - "Брудершафт", "Театър, любов моя!" и "Сарабанда".
Още една актриса - Мария Сапунджиева, ще остави своите отпечатъци и послание към зрителите, но на 16 юни, непосредствено преди да излезе на сцената за "Вересии", в актуалния афиш на театъра тя играе и във "Вечерен акт".
Стената на славата е създадена през 1995 г., припомни директорът на театъра Ана Монова. На нея са поставени 51 пана на 53-ма актьори.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..