Оказва се, че след отпадането на ограниченията, пазарът е много различен. Различни са характеристиките и на търсенето и предлагането. И именно компаниите, които успяха да се реорганизират и използваха свой ресурс за производството на нови стоки и предлагането на нови услуги. А в страната ни не липсват добри примери за излизане на фирми от кризата, благодарение на иновативно мислене и бързо ориентиране в новата ситуация.
Другата страна е пренасочването на публичен финансов ресурс. Това се вижда и в различните оперативни програми и новите финансови програми, насочени към малките и средни предприятия, много е важно обаче да се съкрати времето за отпускане на тази помощ, категорична е Даниела Чонкова.
Един интересен феномен се забелязва по време на кризата - фирми, които преди това са се конкурирали, сега се стремят да намерят сътрудничество помежду си, за да обединят възможностите си и да оцелеят заедно. Процесите на клъстеризиране много ще се засилят в близките месеци, когато ще се преодолява кризата, прогнозира специалистът.
Каква е ситуацията, в която се намират малките и средни предприятия - чуйте в интервюто на Лили Големинова с Даниела Чонкова"Форум“ тази седмица продължава с коментаторите Мина Христова от Института за етнология и фолклористика към БАН и политологът, и председател на Националния младежки форум Атанас Радев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, те коментираха различни теми от деня: - Спор между "Възраждане" и депутата от ПП-ДБ Манол Пейков прекъсна пленарното заседание днес..
На прага на летния сезон започва информационна кампания за превенция на "домовите кражби”, която ще се проведе в периода 1 юни – 30 септември. Инициативата е на Националния съюз на ключарите в България и се провежда със съдействието на Главна дирекция "Национална полиция”, Столичната дирекция на вътрешните работи, дирекция "Сигурност“ към..
Фабрицио Паризи и Тихомир Митов-Тимас , представиха в радио ефира своята колаборация на песента “The Ghosts Behind“, която има история назад във времето, също както и житейският път на Фабрицио, който започва от Швейцария, Базел, където е роден. По-късно Рим, градът на баща му, след това Русе, където учи в музикално училище, Милано, Венеция..
В последните години темата за еврозоната буди различни дискусии. Дезинформацията около приемането на единната европейска валута у нас е един от основните проблеми, пред който е изправено обществото. Преди дни Икономическият и социален съвет на Република България проведе дискусия на тема "Финансовата грамотност като фактор за инвестиции, доходи и..
Мая Цанева от сдружение "Безопасни детски площадки" разказа пред БНР-Радио София за подета инициатива в с. Слатино, община Бобошево, с цел изграждането на спортна площадка в подкрепа на Пенсионерски клуб "Здраве". "Оттам ни потърси председателят на клуба и ни изпрати видеопослание как възрастните хора спортуват", посочи Цанева. По..
Намаляване на случаите на домови кражби у нас отчитат от Националната полиция. От МВР допълват, че е важно хората да наблюдават ставащото в блоковете, когато знаят, че съседите им отсъстват, както и да осигурят входовете на жилищата си с добри заключващи механизми. Инспектор Росен Белишки от Главна дирекция "Национална полиция" обясни, че в..
Преди година и половина в родно издателство се ражда идеята да се създаде книга за Черно море. Обединява ги едно убеждение - че за да обичаш природата, трябва първо да я познаваш. Не абстрактната природа, а тази, която е съвсем близо до нас. "От опита ни по книжни изложения по света знаехме, че има прекрасни примери за детски издания, които..