Началният час на всички срещи е 21:30 ч., а при неблагоприятни метеорологични условия, те ще се провеждат на закрито на сцена „Апостол Карамитев“.
Днешната среща отблизо ще бъде с Михаил Петров – актьорът и режисьор, който стои зад хитовия спектакъл „Един безумен ден“. Забавно, любопитно и приятно преживяване очаква творецът:
"Радостен съм от факта, че няма свободни места за представлението. Това не се случва толкова често напоследък, особено след това, което сполетя целия свят - пандемията. Хората са стреснати, малко разколебани. Затова и пълното театрално пространство е удоволствие, както и за младите колеги, които съм поканил да участват в тази среща с публиката.
Вечерта на открито на 18 юни ще срещне зрителите с един от най-талантливите млади актьори на театъра – Валери Йорданов. Броени дни преди началото на извънредното положение беше премиерата на най-новия му моноспектакъл – „Караконджул“ с режисьор Стоян Радев.
В петък, 19 юни, на Сцена „Зад театъра“ ще се качи Мариус Донкин, който вече четвърта година е начело на трупата като директор. И продължава да пълни залата с моноспектакъла си „Г-н Ибрахим и цветята на Корана“. Как се съчетават актьорството и мениджмънта и какво още не знаете за него – може да научите на срещата с начален час 21:30 ч.
Съботата, на 20 юни ,ще събере на откритата сцена двама любими актьори от различни поколения – Антон Радичев и Васил Драганов. Събира ги споменът за един от най-великите им, вече напуснали ни колеги – Велко Кънев.
В неделния 21 юни пък Биляна Петринска ще разкаже за другия си голям талант – като певица, с който също се изявява.
Във всяка от вечерите до неделя освен срещите на открито, на Голяма сцена ще се играят и спектакли от репертоара на театъра –на 17 и 18 юни – премиерният „Бонбон“ на София Бобчева, на 19 и 20 юни – „Караконджул“ на Валери Йорданов, а на 21 юни – „Разбираш ли ме правилно“ на Георги Мамалев.
Повече за днешната среща на откритата сцена "Зад театъра" можете да научите в интервюто на Катя Василева с Михаил Петров.
Седмицата завършва с коментаторите във "Форум" – Адриана Диканчева и Никола Атанасов. Заедно с водещата Елена Пъневска, те дискутираха по различни теми от деня: - ПП "Възраждане“ апелират министерствата да разгледат членствата в различни НПО и да прекратят такива, които не носят полза за държавата - Тръмп блокира възможността..
Столичната библиотека отбелязва Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност с фотодокументални изложби, литературни четения и Ден на отворените врати. Празничната програма за 24 май ще започне в 11.00 часа, а софиянци и гости на столицата могат да посетят Централната сграда на пл. "Славейков“, да разгледат..
Третото издание на Нова българска типография демонстрира постиженията на българските дизайнери, работещи в областта на калиграфията, летеринга, шрифтовия дизайн и типографията след 2019 година. Повишеният интерес към изкуството на шрифта през последните години създаде поле за изява на много автори и повиши критериите и очакванията на широката..
Сериозно разминаване между желанията за професионална реализация на завършващите училище и реалните нужди от кадри на пазара на труда, отчитат от една от големите компании в областта на HR решенията. Наблюденията са направени сред над 300 български и международни компании от различни сектори. През последните години сред най-желаните..
Тържествено събрание по повод 24 май се проведе през днешния ден в Българската академия на науките. Заместник-председателят на БАН проф. Емануел Мутафов откри празника в зала “Проф. Марин Дринов“ с откъс на старобългарски език от “За буквите“ на Черноризец Храбър. Председателят на Академията чл.-кор. Евелина Славчева поздрави учените и гостите за..
"Живот с нулев отпадък" – философия, която цели да се намали максимално отпадъкът, който произвеждаме. Друга свързана тема, която също набира популярност, е пазаруването на дрехи втора употреба – не само като стилен и икономичен избор, но и като сериозна алтернатива на бързата мода и нейното въздействие върху планетата. “В началото на 2017 г. се..
От БСП внасят законопроект за намаляване на лихвите на студентските кредити от 7% на 3%. В момента лихвите по кредитите са 7% – таван, който е заложен от държавата. Преди дни председателят на МО в БСП и председател на комисията по младежта и спорта в парламента Габриел Вълков заяви, че "няма как банките да печелят още повече пари на гърба на..