Дългоочакваният Празник на черешата в Кюстендил няма да се проведе тази година, поради влошаващата се епидемична обстановка в общината, съобщи кметът Петър Паунов.
Празникът трябваше да започне в петък (26 юни) и да продължи до неделя. В програмата му бяха предвидени редица културни и развлекателни събития, с които жителите и гостите на града всяка година по традиция показват своята любов и почит към плодородната земя.
Отмяната на събитието се налага, поради увеличаването случаите на заразени с Covid-19 в квартал „Изток“, които са около 90 души. Има и 1 починал. Кварталът е под карантина и мерките ще продължат да се прилагат.
"Няма да позволим на красивия празник, на този плод и на града да лепим петно от безотговорност и липса на съпричастност", подчерта кметът Паунов.
Утре ще бъде отворен специален медицински кабинет в училището на квартала, за да се улесни установяването на новите случаи там.
Търговците и занаятчиите ще имат право да продават продукцията си на улица „Демокрация“. Щандовете на изложителите пък ще бъдат преместени в местни читалища. Художественото мероприятие, което беше планирано от младежите на Кюстендил, също ще се състои, но при строги мерки за сигурност.
Кметът на Кюстендил призова също за внимание при празнуването на абитуриентските балове и събиранията в нощните клубове на града.
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..