"Въпреки че има план за адаптация към климатични промени, които ще доведат до подобен тип феномени – чести интензивни валежи, нищо от този план не се реализира". Това каза пред БНР Борис Бонев – общински съветник от "Спаси София". Той посочи, че инфраструктурата на столичния град не се поддържа, шахтите често са запушени, има квартали без канализация. Бонев изтъкна обаче, че дъждът в понеделник вечерта е бил много силен и много малко градове и държави биха могли да се справят без проблеми с такова количество дъжд.
"Мерките, заложени в този план за действие, свързан с климатичните промени, са в правомощията на кмета, но остават само на хартия. Като общински съветник не съм коментирал този факт в Общинския съвет, защото не се беше случвало подобно нещо".
По думите на Бонев управляващото мнозинство в столицата от ГЕРБ и ВМРО не изпълняват дори документите, които сами са приели.
Дори за това, за което е осигурила пари, Столичната община не успява да го реализира, коментира общинският съветник от "Спаси София". Според него става дума за липса на организация, а често и за липса на компетентност.
"Има проект за над 450 млн. лева, който е за изграждане на канализация в кварталите т Витошката яка, финансиран по европейските програми, който трябваше да започне да се реализира преди 2 години, но не се случва", обясни Бонев.
Той се обяви категорично против намерението на Центъра за градска мобилност да изтегли заем от 15 млн. лева заради загубите от коронакризата:
"Не приемам някой да иска със заеми да покрива своите разходи, преди да е направил всичко възможно да оптимизира разходите си и да увеличи приходите си".
Интервю на Диана Дончева с Борис Бонев и репортаж на Добромир Видев в предаването "Преди всички" можете да чуете тук.
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото:
„Не е измислица морето и щастието съществува“. Ако тази строфа ви се падне в късметче към кафето без да е споменат автора, да знаете, че той е Христо Фотев, създателят на едни от най-четените, рецитирани и цитирани любовни стихотворение в съвременната българска поезия. „Светлите безумства“ на влюбванията му довеждат до три брака и любовен..
"Читателските практики в България 2006 – 2022 г." е социологическо изследване под научното ръководство на проф. Александър Кьосев, който го представя в ефир: "Корабът потъва бавно" по отношение на четенето на хартиен носител. Но само четене ли е общуването с електронните носители? Изследването е за четенето в свободното време, не за..
Мария Тарашманова представя " Карта пътеводител на България" - всичко, което трябва да знаем за най-доброто преживяване в България и обновяване на новите най-популярни туристически обекта в страната: "Наблягам на местата в България, които са суперкрасиви. Желанието ми е повече българи и чужденци да открият не само популярните дестинации...