Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриват плоча в памет на именитите Стоянка Мутафова, Нейчо Попов и Георги Калоянчев

Стоянка Мутафова
Снимка: Ани Петрова
Тази вечер от 19.00 ч. ще се състои откриването на плоча, в памет на именитите  Стоянка Мутафова, Нейчо Попов и Георги Калоянчев, на улица “Люботрън” 96 в квартал “Лозенец”, там където и тримата са живели до последните си дни.

“Направихме го в памет на Нейчо Попов, който днес има рожден ден и който го заслужава, защото си отиде само на 49 г. в изгрева на кариерата си и голямата любов на Стоянка Мутафова”, казва дъщерята на Мутафова Мария Грубешлиева.

“Костваше ни доста документация, подписи, конструктивни становища, меценатства, но за пореден път се убедих, че имената на тези големи артисти, и в частност на Стоянка Мутафова, "отварят" всички врати. Дори след смъртта им. Срещнахме огромно съдействие от Столичната община. С Мария (Грубешлиева) се водихме от идеята да почетем по този начин паметта на тези именити артисти”, допълва мениджърът на "Госпожа Стихийно бедствие" Евгени Боянов.

Чуйте повече в репортажа на Дияна Костова в звуковия файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Температурите се повишават още, в София до 30°

Днес ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в планинските райони ще превали краткотраен дъжд, съобщиха от НИМХ. Вятърът ще е слаб, променлив по посока. В низините след обяд ще е горещо с максимални температури между 30° и 35°, за София - около 30°. В планините ще бъде предимно слънчево. След обяд..

публикувано на 04.06.25 в 07:35

"Форум", 03.06.25: "Искаме да лекуваме без да гладуваме" - ще се намерят ли пари за медицинските специалисти?

Тази седмица в предаването "Форум", темите от деня коментират Георги Иванов - основател и изпълнителен директор на платформа за търсене и наемане на специалисти в IT сектора и Ивайло Илиев – журналист, завършил Политология в Софийския университет “Св. Климент Охридски”. Заедно с водещия Лъчезар Христов, темите, които дискутираха днес, бяха: -..

публикувано на 03.06.25 в 19:25

Младите хора в България искат да работят по шест часа дневно, четири дни в седмицата

Каква е мечтаната работа на младите хора в България – отговорите на този въпрос дава първото Национално проучване, инициирано от студенти от НБУ, представено днес. Според него младите хора у нас искат да работят по шест часа дневно и четири дни в седмицата, като оптималният според тях модел ясно насочва към приоритет на баланса между..

публикувано на 03.06.25 в 18:08

"Топлофикация - София" отваря мобилни приемни за гражданите

От 5 юни "Топлофикация - София“ стартира нова инициатива, с която цели подобряване на комуникацията с клиентите си и улесняване на достъпа до електронните си услуги. Това ще се случва с мобилна приемна, с която на място експерти от дружеството ще отговарят на въпроси на граждани и ще приемат сигнали и предложения. Всяка седмица, в рамките на..

публикувано на 03.06.25 в 17:00

Ръст в цените на недвижимите имоти се очаква както до края на тази година, така и през следващата

Бъдещето на сектора с недвижими имоти през следващата година, обсъдиха представители на Националното сдружение "Недвижими имоти“ и работещи в бранша. По време на срещата стана ясно, че ръст в цените на недвижимите имоти се очаква както до края на тази година, така и през следващата. По думите на Александър Бочев, председател на Националното..

публикувано на 03.06.25 в 16:07

Адвокатите на протест с искане за увеличение на хонорарите на служебните защитници

Адвокати в страната излизат на протест, с искане за увеличение на адвокатските хонорари на служебните защитници. Протестът засяга правната помощ на гражданите като служебни и резервни защитници. Пред Радио София председателят на Софийската адвокатска колегия адв. Жана Кисьова обясни, че обхватът на правната помощ се разширява непрекъснато, а..

публикувано на 03.06.25 в 15:05
Нивина Коканова с Раде Маркович в сцена от филма „Крадецът на праскови“

Спомен за Невена Коканова

На днешната дата - 3 юни, се навършват 25 години от кончината на голямата българска  актриса Невена Коканова, определяна от много експерти и зрители като Първата дама на българското кино. Всички, които помнят ролите ѝ , са наясно, че нейният талант блестеше не само на големия и малкия екран, а остави ярка следа на театралната сцена, откъдето..

публикувано на 03.06.25 в 15:02