Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Топлофикация София" възстановява първи суми в сметките за юни

Снимка: БГНЕС

"Топлофикация София“ започна да възстановява на своите клиенти сумите от ретроактивното намаление на цената на природния газ и съответното намаление на цената на топлинната енергия за периода от юли 2019 година до март 2020 година. В сметките на всички потребители за м. юни 2020 г., независимо дали са на реален месечен отчет, на прогнозно потребление с годишно изравнение или заплащат на равни месечни вноски, е извършено прихващане на сумите.

Остава месечната такса за дялово разпределение, която не влиза в цената на топлинната енергия и следователно няма да бъде прихващана.

Според предписанието на Комисията за енергийно и водно регулиране, сумата за възстановяване на всяка месечна фактура за топлинна енергия в посочения период се изчислява по следната формула: Фактурирано количество топлинна енергия, умножено по старата цена) минус фактурирано количество топлинна енергия, умножено по новата цена.

След извършеното първо прихващане с юнската сметка, клиентите ще могат да видят на отделен ред в месечното съобщение каква сума остава за възстановяване. Усвояването ще се извършва всеки следващ месец до изчерпване на цялата преизчислена сума, отнасяща се за всеки конкретен имот.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

До седмица ще бъде решен казусът с достъпа на таксита до Летище София

Окончателно решение между таксиметровите шофьори и оператора на столичния аеропорт във връзка с новата организация на движение,  ще има до края на следващата седмица. Днес представители на двете страни обсъдиха недоволството на бранша и намеренията им за продължаване на протестните действия, ако от "СОФ-Kънект" не преразгледат въведеното..

публикувано на 07.02.25 в 18:42

ДАЗД се самосезира след случай на насилие над дете

Държавната агенция за закрила над детето се самосезира по информация в медиите за насилие над дете, настанено в Център за настаняване от семеен тип за деца без увреждания. Предстои да бъде извършена проверка от страна на ДАЗД.  Своевременно са сезирани и е изискана информация за предприетите действия от компетентните институции, включително от районна..

публикувано на 07.02.25 в 16:51

Скрининг в София: 23 дни безплатни кардиологични прегледи за 5980 души

Програма за скрининг на сърдечносъдовата система на жителите на София започва през тази година, обявиха в Столичната община инициатори на инициативата д-р Ваня Тагарева, зам.-председател на Столичния общински съвет (СОС), д-р Антон Койчев, зам.-председател на комисията по здравеопазване към СОС, и директорът на Първа градска болница д-р Цветомир..

публикувано на 07.02.25 в 12:18

До края на март България очаква още два медицински хеликоптера

До края на март България очаква пристигането на още два медицински хеликоптера, съобщи в парламента вицепремиерът Гроздан Караджов. Първата машина трябва да пристигне в периода 17-25 февруари.   По график втората трябва да бъде доставена в рамките на следващите 4-5 седмици. След пристигането на новите два хеликоптера, ползваният в..

публикувано на 07.02.25 в 11:43

Таксиметровите шофьори на среща с представители на Летище София

Представители на Летище София и на "Съюз Такси" ще се срещнат, за да обсъдят проблемите на бранша, който е засегнат от новата организация на движение пред Терминал 2, въведена в началото на годината. Преди седмица таксиметрови шофьори се събраха на протест и блокираха входа и изхода на Терминала.  От бранша не са съгласни с изискването да..

публикувано на 07.02.25 в 08:18
Фасадата на сградата

Столична община: Сградата на Централната баня ще бъде укрепена незабавно, ако се налага

Столичната община е предприела стъпки за съвместна работа с Националния институт за недвижимо културно наследство за актуализация на документацията на Цeнтралната минерална баня. Ще бъде извършено сериозно обследване на цялата сграда, както и на конструктивното ѝ състояние . При установена нужда от аварийно укрепване, то ще бъде направено..

публикувано на 06.02.25 в 15:08

Предложение: По минимум две безплатни влизания за час в Терминал 2 на Летище "София"

По минимум две безплатни влизания за час в Терминал 2 на Летище София поискаха от Националната асоциация за защита на превозвачите и таксиметровите водачи. От асоциацията изпратиха писмо до "СОФ Кънект" – операторът на столичния аеропорт, и до медиите. "Решението за ограничаване на достъпа до Терминал 2 до десет минути е правилна и..

публикувано на 06.02.25 в 10:17