Пандемичната 2020 г. постави бизнеса и хората пред редица предизвикателства. Не е изненада, че за първото шестмесечие на 2020 г. продажбите на бира през заведенията намаляха с около 60 на сто, докато обемите, реализирани през магазинната мрежа, са почти на нивата от миналата година", коментира Ивана Радомирова, изпълнителен директор на Съюза на пивоварите в България, цитирана от Българската стопанска камара.
Поради кризата с Ковид-19 наливното пиво, т.е кеговете, са със силен спад и за шестмесечието на тази година са едва 2 процента от бирения пазар, посочва Радомирова и допълва, че поради намалената покупателна способност на потребителите, стагнираната реализация през заведенията, силно намалелия туристически поток, сегментът на стъклените бутилки също намалява, а на пластмасовите - се увеличава. Запазва се обаче тенденцията за увеличаване на продажбите в кенове.
В пивоварната индустрия работят 2 100 души. Поради сложната технологичност на процесите и въвежданите ежегодно иновации, в бирените компании от всички заети, 510 са мениджъри и специалисти с висше образование. 780 човека са приложни специалисти с бакалавърска степен и техници с най-висока професионална квалификация. В групите на помощния административен персонал, машинните оператори и квалифицираните работници са заетите 780 човека. Едва 30 души са с професии, неизискващи специална квалификация.
Над 150 различни марки и стилове пиво се произвеждат в България, като в страната оперират три големи компании и 28 малки и средни предприятия.
Паркингът в непосредствена близост до Южен парк в София вече официално функционира като платена “Зелена зона“, информира Столица.bg. От началото на седмицата са поставени обозначителни табели, маркировка и обособени паркоместа, включително и за хора с увреждания. Новата организация на пространството цели по-добър контрол върху паркирането и повече..
"За 10-годишен период цените на жилищните имоти в България са се увеличили с близо 150%. В София този ръст е още по-изразен – надхвърля 180%. Цените в столицата почти са се устроили". Тези данни изнесе Десислава Попова, модератор на форума "София - днес и утре". "Данните на Агенцията по вписванията показаха поредно силно тримесечие за..
В София продължава Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии, организирана от Българското национално радио под надслов: "Обществените медии - силата на аргументите". Сред основните теми вчера беше как да бъде запазено и поддържано доверието на обществото към медиите. Доверието в обществените медии - ключът към тяхното..
Столичният кмет Васил Терзиев и началникът на Военната академия “Г. С. Раковски" генерал-майор Стойко Прокопиев подписаха споразумение за сътрудничество, съобщават от пресцентъра на Столичната община. Документът беше подписан във възстановените "Царски зали" на Академията, изградени през 1892 г. Споразумението предвижда разширяване на сътрудничеството..
Бившият заместник градски прокурор на София Иво Илиев е нападнат снощи пред дома му. Софийската градска прокуратура е уведомена за случая, каза говорителят Десислава Петрова. Образувано е досъдебно производство за опит за убийство. Към момента за случая се знае малко, защото и от МВР, и от прокуратурата отказват подробности...
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев свиква извънредно съвещание с началниците на регионалните управления на образованието за сигурността в училищата. На срещата ще бъде направен преглед на системите и мерките за безопасност и нуждата от тяхното засилване. Съвещанието е свикано след днешния инцидент, при който 15-годишен..
Серия от специализирани обучения "Чист въздух за здрави деца“ стартират в София. Инициативата е съвместна на Столичната община и лекарската мрежа "Въздух за здраве“. Програмата е насочена към директорите и екипите на училища, детски градини и ясли и цели да изгради реален капацитет в образователните институции за превенция и намаляване на..