На 26 август от 18.00 часа ще се проведе безплатен уебинар за дванайсетокласници на тема "Стани студент в Нидерландия".
Запазва се тенденцията именно тази държава да е сред най-търсените дестинации за висше образование. Всяка година нараства броят на българските студенти там и в момента те са най-много сред тези от Източна Европа, обясни пред Радио София Благовеста Евтимова, консултант по въпросите на висшето образование в консултантски център "Дарби".
Нидерландските университети привличат кандидат-студентите с това, че предлагат високо качество на академична подготовка, но има и приложни институции, които свързват теорията с практиката и подготвят зрели професионалисти, които директно влизат в своята професия след завършването на обучението. Същевременно повече от 2500 програми се предлагат само на английски език. Не на последно място са привлекателните икономически условия, сред които и заплащане на половин такса през първата учебна година.
Повечето нидерландски университети започват приема на документи още от октомври, което си е почти една година преди началото на обучението. Има и университети и специалности, които имат специфични и по-кратки срокове.
Още информация за особеностите на висшето образование в Нидерландия преди предстоящия уебинар - чуйте в интервюто на Гергана Пейкова с Благовеста Евтимова.В предаването "Форум" този четвъртък водещият Лъчезар Христов разговаря със седмичните коментатори по следните теми: Решението на Конституционния съд за изборите, ЦИК и провеждането на избори в България; Кабинет на малцинството или преговори с "Демократична България"; ГЕРБ с два сценария след преизчислението на мандати; Трети бойкот на..
"Националният план за редките болести – приоритет или забравена тема?“ бе надслова на състояла се пресконференция в София, на която бяха обсъдени нуждите и проблемите на хората с редки болести у нас. Членовете на сдружение "Редки болести България“ – Националният алианс на организациите на хората с редки болести в България, посочват,..
“Асоциация за развитие на брокерите на имоти“ е домакин на първото обсъждане на законопроект, касаещ посредническите услуги при сделки с недвижими имоти, представени от “Национално сдружение недвижими имоти“ (НСНИ) и съответно от “Национално сдружение брокери на имоти“ (НСБИ)“. В момента дейността на брокерите попада под регулацията на Търговския..
На 3 март Софийската филхармония ще гостува в Букурещ с българска програма. Диригент е Найден Тодоров, а солист – пианистът Георги Черкин. Програмата включва "Нестинарски танц“ от танцовата драма "Нестинарка“ на Марин Големинов, Концерт за пиано и оркестър №3 в си бемол минор, оп.31 от Панчо Владигеров и Симфония №1 на Веселин Стоянов...
Сексуалните злоупотреби с деца нарастват силно през последните години в глобален план, като България не е изключение, предупреждават от Национална мрежа за децата, на сайта на обединението от граждански организации, работещи за деца. “За 2022-2024 г. по данни на Европол за тежката организирана киберпрестъпност, същата се е увеличила с над 300% както в..
С промяна в дневния ред, която измести питанията към кмета в началото на заседанието, започна днешната сесия на Столичния общински съвет. Някои от тях породиха спорове, но бяха изкривени от лични нападки и обвинения, вместо да се подчинят на конструктивен диалог и аргументативни изказвания. В декларация, изчетена в началото на заседанието, от..
Дирекция "Спорт и младежки дейности" в Столичната община стартира фотоконкурса "В крачка". Той е насочен към младите хора на София от 15 до 29 г., които могат да бъдат професионалисти или непрофесионалисти и обичат фотографията. Целта на конкурса е да насърчи творчеството и индивидуалното изразяване чрез фотография. Конкурсът започва през март, а..