Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Доц. Димитров: Резолюцията нанася имиджова щета, но ще се почувства при разпределението на евросредства

Доц. Димитър Димитров
Снимка: БГНЕС

В края на тази седмица може да се твърди, че България вече започва втората вълна на епидемията от Covid-19, отбеляза социологът доц. Димитър Димитров, в коментар пред Радио София.

Ще се запомни и резолюцията на Европарламента по повод на България, причина за която е внесеното от българските евродепутати Елена Йончева и Радан Кънев. Резолюцията не е закон, не е обвързваща, но е успех за тези, които искаха да свалят ореола на Бойко Борисов и ГЕРБ. Това е имиджова, средносрочна щета.

България няма да заеме мястото на Полша или Унгария като черна овца на ЕС, но правим крачка в тази посока. Скоро може това да се почувства в оценките за страната ни, когато се приемат проекти за следващия 6-годишен програмен период или за ковид-фонда, обясни доц. Димитров.

Той изрази мнението, че смесено гласуване – с машини и хартиени бюлетини, е от полза за активността на изборите, защото някои хора нямат доверие, а други – не биха могли да се справят с машините.

И този път приключихме злощастно усилията ни футболистите да се класират и да отидат на някакво по-значимо първенство, не пропусна да отбележи още доц. Димитър Димитров, имайки предвид мача с националния отбор на Унгария.

Чуйте разговора на Данаил Конов с доц. Димитров.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Още по темата

Боряна Димитрова: Запазва се подкрепата към протестиращите

Промяната в политическата и икономическата обстановка в страната, съвсем естествено, поражда и динамика в обществените нагласи, които в никакъв случай не са по-малко сложни и комплицирани от самата политическа и икономическа обстановка. С голяма доза..

публикувано на 09.10.20 в 16:00
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 19.02.25: Референдумите не са панацея, но стават за "дъвка" на популисти

В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и..

публикувано на 19.02.25 в 18:25

Автоинструктори са недоволни от промените в шофьорските курсове

В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков ,..

публикувано на 19.02.25 в 17:35

За 60-годишнината си Театър София ще бъде с обновена сграда и зала

Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър..

публикувано на 19.02.25 в 16:55

Танцовият спектакъл "Алиса в страната на чудесата" с премиера в Музикалния театър

Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на..

публикувано на 19.02.25 в 16:46
Петър Мишев

Петър Мишев, КНСБ: 5% не осигуряват ръст на доходите, а покриват само инфлацията

Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев ,..

публикувано на 19.02.25 в 16:28
Нели Керемедчиева

Фестивалът "Възможното образование" поставя на фокус човеколюбивите практики

Фестивалът “Възможното образование“  се завръща с пълно издание  от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно..

публикувано на 19.02.25 в 15:36

Време е за актуализация на Наредбата за храненето на деца и ученици

Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това..

публикувано на 19.02.25 в 14:50