Клишето може да е израз, който повтаряме без да влагаме мисъл, но може да е действие, поведение. Колкото повече избягваме повторенията, толкова по-интересен става животът ни.
В това бе категоричен комуникационният експерт Максим Бехар, пред Радио София в Деня на клишето.
Но трябва да правим разлика между цитат и клише. Освен това има изрази - „Обичам те“ и „Какво мога да направя за теб“, които и да ги повтаряме, не омръзват.
„Най-опасното клише, това е модерната политика. Сякаш не искаме да погледнем отстрани, мислим за нея по един и същ начин. А това е вредно за обществото.
Самото гласуване се е превърнало в изтъркано клише. Всеки 4 години гласуваме, вайкаме се, после пак – същото. Предизборните обещания са пълни с клишета“, отбеляза Бехар.
По думите му социалните медии ни поднасят непрекъснато нещо ново. В сравнение с политиката и бизнесът е много по-гъвкав. Защото в противен случай – ако не предлагаш нищо иновативно, ако си скучен, омръзваш и потребителят се отдръпва и търси друг бизнес (конкурент). При политиката обаче не е точно така.
„Ако големите обществени клишета изчезнат, всекидневните няма толкова да ни дразнят“, допълни Максим Бехар. – „Когато провеждам интервю за работа, гледам дали има блясък в очите на кандидата. Това значи, че той иска да се развива, иска да излезе от зоната си на комфорт, иска да бяга от клишетата.
Трябва да изпитваме удоволствие от работата си. И това не е клише.“
Чуйте разговора на Константин Лавсов и Александра Илиева с Максим Бехар.
Три от комисиите в Столичния общински съвет ще заседават съвместно, за да обсъдят икономическата рамка на градския транспорт за тази година. Заявка за това обсъждане даде миналия четвъртък председателят на транспортната комисия Иван Таков: "Тъй като от 6 месеца сме я поискали писмено да ни бъде предоставена за предварително гледане, преди..
Метрото продължава да работи и на 19 май 2025 г., съобщиха от пресцентъра на столичния “Метрополитен”. В понеделник, 19 май т. г, ще продължат движението си допълнителни влакове по линии 1,2 и 4, както и допълнителни мотриси по линия 3. Остават в сила и намалените интервали на движение на влаковете по всички линии на метрото. Общинското дружество няма..
“Стараем се да използваме възможно най-съвременните подходи. Тази година Столичната регионална здравна инспекция ни даде своите предписания за започване на обработките на зелени площи възможно най-рано, тъй като времето за втора поредна година е сравнително по-топло в сравнение с други години. Всички обработки срещу ларви на комари, кърлежи и гризачи..
Елисавета Станчева, изкуствовед, за дискусията „На ръба“, в която композиторът Петър Керкелов разказва за създаването на новата си пиеса. Какво се случва, когато музиката премине отвъд познатото и експериментира с нови форми, звуци и идеи? Как се изгражда музикална драматургия, която преплита класическо звучене с електронни елементи? Среща-дискусия..
Музикалният спектакъл „Три тенора…и още нещо“ на Камерна опера Благоевград с диригент Георги Еленков ще гостува в София на 23 май на сцената на театър „Сълза и смях“. По този повод ни гостуват двама от участващите трима тенори – Михаил Михайлов и Юрий Николов: "Винаги е удоволствието като трима тенора, които са и приятели, са заедно на сцена...
Мария Карагьозова ни представя Фестивала на училищните и младежките оркестри, организиран от Асоциацията на фестивалите в България и финансирани от Национален фонд Култура: "Оркестрите загубиха част от структурата си по време на пандемията. Фестивалът насърчава отново децата в тези оркестри. Той е трибуна на музиканти-любители. Не съревнование..
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..