Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Максим Бехар: Ако големите обществени клишета изчезнат, всекидневните няма да ни дразнят толкова

Снимка: БГНЕС

Клишето може да е израз, който повтаряме без да влагаме мисъл, но може да е действие, поведение. Колкото повече избягваме повторенията, толкова по-интересен става животът ни.

В това бе категоричен комуникационният експерт Максим Бехар, пред Радио София в Деня на клишето.

Но трябва да правим разлика между цитат и клише. Освен това има изрази - „Обичам те“ и „Какво мога да направя за теб“, които и да ги повтаряме, не омръзват.

„Най-опасното клише, това е модерната политика. Сякаш не искаме да погледнем отстрани, мислим за нея по един и същ начин. А това е вредно за обществото.

Самото гласуване се е превърнало в изтъркано клише. Всеки 4 години гласуваме, вайкаме се, после пак – същото. Предизборните обещания са пълни с клишета“, отбеляза Бехар.

По думите му социалните медии ни поднасят непрекъснато нещо ново. В сравнение с политиката и бизнесът е много по-гъвкав. Защото в противен случай – ако не предлагаш нищо иновативно, ако си скучен, омръзваш и потребителят се отдръпва и търси друг бизнес (конкурент). При политиката обаче не е точно така.

„Ако големите обществени клишета изчезнат, всекидневните няма толкова да ни дразнят“, допълни Максим Бехар. – „Когато провеждам интервю за работа, гледам дали има блясък в очите на кандидата. Това значи, че той иска да се развива, иска да излезе от зоната си на комфорт, иска да бяга от клишетата.
Трябва да изпитваме удоволствие от работата си. И това не е клише.“

Чуйте разговора на Константин Лавсов и Александра Илиева с Максим Бехар.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 11.12.24: Ролята и функциите на районния кмет. Задължения без права (средства)

Коментаторите на "Форум" днес разсъждаваха и дискутираха по следните теми: (Изкуствено създаденото) напрежение между участниците на движение . Живущи срещу велосипедисти, срещу шофьори… Неравнопоставеност на пътното платно. Каруците – забранени за центъра на София, ама уж…Напрежението понякога се подклажда и от общински съветници..

публикувано на 11.12.24 в 18:35

Може ли да се преподават ценности в училище? Как и кои?

След проведено проучване от пролетта на т.г., от платформата Преподаваме.бг са изготвили различни наръчници за интегрирано преподаване на ценности в гимназиален етап в часовете по български език и литература, история, география, философия и гражданско образование. Проучването сред над 400 учители показва, че въпреки заявената като много..

публикувано на 11.12.24 в 17:40
Крис Гран

Новата си песен "Промяната" Крис Гран посвещава на грижата за психичното здраве

В предаването “Добър вечер, София“ той разкри:  “Напоследък животът през моите очи е постоянна промяна. Дори като се обърна назад, все едно съм живял няколко живота“. Певецът поясни, че преживява динамичен период, по думите му - с много размествания на пластовете. “Приемам промяната като нещо положително за моето израстване“, коментира..

публикувано на 11.12.24 в 16:45
Последният випуск от програмата е горд със сертификатите от обучението

Жени от 18 до 65+ ще продължат да усвояват дигитални умения и догодина

Обучителната програма “Жените в технологиите”, предоставяща безплатни курсове за жени за базови дигитални умения, постигна всички заложени цели, поставени в началото на годината, отбеляза служебният социален министър Ивайло Иванов при подписване от страна на от МТСП, Висшето училище по телекомуникации и пощи (ВУТП) и китайска технологична компания..

публикувано на 11.12.24 в 16:31
Офис на BETL в Силистра

Първите 5 хиляди в BETL трябва да се срамуват, те също имат вина за останалите измамени

Едно-две поколения знаеха, но бяха позабравили какво значи финансова пирамида. Десетилетието след 10 ноември 1989 г. беше златен период за "Лайф чойс", "Ист-Уест интернешънъл" и други, които използвайки паниката на хората от невиждана дотогава инфлация, търсеха печалби. Тези дни десетки хиляди българи "изгоряха" с милиони от новата..

публикувано на 11.12.24 в 15:46

За изход от кризата в "Топлофикация София" СОС ще търси държавата

Над 3 часа продължи извънредното заседание на Столичния общински съвет (СОС), на което бе изслушано ръководството на "Топлофикация София" във връзка с текущото състояние на дружеството и зачестилите аварии в редица квартали на града. Конкретно решение така и не бе взето, предаде репортер на БНР-Радио София. Беше отчетено, че..

публикувано на 11.12.24 в 15:02