Компилация по разкази на Георги Господинов представя в пиесата „Апокалипсисът идва в 6 вечерта“ школата на фондация Театър Нокс и утре от 18.00 часа представлението ще може да се гледа не само в народно читалище "Цар Борис ІІІ", но и онлайн (тук).
Събитието е концептуално замислено като отражение на действителността, в която артистите са принудени да живеят заради пандемията от Covid-19, изследва се своеобразният апокалипсис, който преминава през тях, като основният фокус пада върху необходимостта им от творческо съзидание и желанието да творят.
Подборът и режисурата са на Мария Панайотова и на Стефан Зарев, а участниците са непрофесионални актьори на различна възраст с различни интереси, но обединени от идеята за мисията на театъра и неговата образователна цел.
„Когато пристъпихме към идеята, целта ни беше да претворим хаоса, който живеем, през погледа на артиста. Когато след последната линейка хората се пробуждат, защото не могат да не играят, дори само за себе си. Не можем да говорим за театър, когато сега няма как да се допуска публика“, каза пред Радио София режисьорът Стефан Зарев. – „Във време на криза и хаос, е нормално да изпитваме нужда от спасението, което виждаме в изкуството.“
Чуйте още в разговора на Ангелина Грозева със Стефан Зарев.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..