Фестивалът "Киномания" и Фестивалът на френския филм се отлагат за периода 5-28 февруари 2021 година. Желанието на организаторите е подготвената селекция да бъде видяна от повече зрители, както да бъде демонстрирана солидарност с усилията на лекарите за ограничаване на епидемията от коронавирус, съобщиха от Националния дворец на културата
"Надяваме се, че след три месеца ще ни предстоят по-добри времена, в които епидемията ще утихне и повече приятели на киното с отворени сърца и без страх ще пристъпят отново към киносалоните. Имаме готовност през февруари, ако се наложи, да покажем и част от филмите онлайн."
Организаторите отправят благодарност към дистрибуторите на филми, на продуцентите, актьорите и режисьорите, които проявяват разбиране към това важно решение, както и към Столичната община, Френския институт в България и Италианския културен институт за подкрепата и солидарността.
Всички закупени до момента билети, за обявените филми от програмата, ще важат за новите дати без презаверка.
През следващите месеци пътна полиция ще следи с повишено внимание поведението на пешеходците, обяви главен инспектор Лъчезар Близнаков във връзка с влезлите в сила по-строги правила. Те включват забрана за ползване на телефон при пресичане на пешеходна пътека. Все още няма данни за глобени по новите правила: "Всички пешеходци трябва да знаят, че..
В 10:30 часа ще бъде открита Алея на книгата в София. Есенният книжен панаир ще бъде разположен в парка пред Националния дворец на културата и по пешеходната част на бул. "Витоша". Над 150 български издателства ще се представят в 61 шатри, а програмата традиционно предлага премиери на нови книги, срещи с писатели и литературни четения.
Световното първенство по събиране на отпадъци се проведе в столичния парк “Дамян Дамянов“ на 30-ти август. Голямата награда за победителите е петдневен престой в Япония, където предстои да премерят сили заедно с останалите участници от други страни. Именно в Япония през 2008г. възниква този нов спорт, „SpoGomi”, комбинация от първите срички на..
Глобиха в максимален размер от 5000 лв. фирмата, наета за изграждане на новата ограда на 11 ОУ “Св. Пимен Зографски” в ж.к. ”Дианабад”, съобщи кметът на район "Изгрев“ д-р Делян Георгиев. След изненадваща проверка от страна на служители на районната администрация и констатирани нарушения при изпълнение на проекта, Столичният инспекторат е наложил..
На 6 септември 2025 г., от 20.00 ч., на откритата сцена на площада пред Патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски“ ще се състои "Галаконцерт на българския талант“. Той се провежда с подкрепата на Столичната община и е подарък за всички българи – по повод Деня на Съединението. В 11.00 часа днес зам.-кметът в направление "Образование, култура и..
Апелативният съд потвърди постоянния арест на 18-годишния Валентин Асенов, който на 14 юли предизвика катастрофа с един загинал и един пострадал. Тежкият пътен инцидент, при който мощният автомобил на Асенов се заби челно в АТВ, стана в столичния квартал "Христо Ботев". Според магистратите има достатъчно данни, че обвиняемият, който е бил под..
5380 тона компост и 1437 МWh ток е произвела Столичната община от преработката на зелени и хранителни отпадъци от началото на годината. По данни на Столичното предприятие за третиране на отпадъци, от 1 януари досега софиянци са предали 5513.26 тона хранителни (от които се произвежда ток) и 9499.460 тона зелени отпадъци (от които се произвежда..