Астрологично Ерата на Водолея е една дългоочаквана епоха, която ще продължи 2160 години. Пролетното равноденствие се премества точно на такъв период в различен знак.
Учителят Дънов казва на 22 март 1914 година “От днес започва Епохата на Водолея”, а за нас развиделяването ще бъде бавно в продължение на 300 години, 100 от които минаха, обясни Галя Герасимова, журналист и автор в списание “8”.
"Водолеят е знак, който се управлява от Уран, а самото име на тази планета на гръцки означава “небе”. Затова сега предстои да върнем небето в нас. Небето е свързано с повече светлина, а светлината - с мисълта, съответно образованието, културата, споделянето и дишането на чистия въздух," добави Герасимова. Водолеят е свързан с осъзнаването на факта, че сме едно цяло, защото епохата на крайния индивидуализъм, материализъм и консуматорство е приключила.
Андрей Грива обърна внимание, че може да се каже, че астрологията е най-древната наука, защото винаги има една космогония, която откриваме във всички видове религии. Когато имаме един човек, който се изразява като духовно същество в себе си, то носи посланието на това, което се случва в космическия свят. От 2021 година астролозите очаква различна промяна, защото Сатурн и Юпитер ще имат 200-годишния си цикъл на съвпад и ще бъдат само във въздушни знаци. Тези две най-големи планети в Слънчевата система са устойчивите величини, които променят кардинално облика, а досега те са били само в земните знаци.
"Хората трябва да проявят разумност и да говорим за общочовешки ценности. Виждаме, че целият свят има желание за промени в екологията, икономиката. Политическите модели вече се изчерпват," посочи Грива.
"Не е имало такъв “стоп кадър”, в който е попаднало цялото човечество", коментира Герасимова. "Ако гледаме символите, това спиране на нещо външно има две основни послания. Едното е, за да се опитаме да погледнем навътре, защото външното е станало по-важно. Другото е, че всяка една нова епоха, нова култура, нов цивилизационен импулс започва с някаква криза. Така най-лесно човек се разплаща с всички натрупани “отклонения от истинността”, изтича една мътилка и имаме възможност да започнем начисто."
Някъде в бързането, амбициите и алчността си сме изгубили връзка с "олтара на душата", каза в заключение Галя Герасимова.
Чуйте интервюто на Ива Дойчинова с Галя Герасимова и Андрей Грива.Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..