На 22 януари ще бъде първата за тази година премиера в Народния театър. Монодрамата "Плач на ангел" от Стефан Цанев е с участието на Христо Мутафчиев в ролята на Райчо. Режисьор е Стоян Радев. "Плач на ангел" ще "зарази" зрителите с тревожните размисли за свободата и нейната висока цена.
Райчо излиза от затвора и попада насред развързаните бесове на хаоса, които криворазбраната и злоупотребена свобода, а и мнозина от нас са оставили да шетат, рушат и безчинстват наоколо, по земите ни и в душите ни. Какво вижда и какво усеща бившият затворник, как преживява пораженията и опустошението, които смаляват смисъла на живота и смисъла на свободата, лишена от отговорности, от човечност и милост. Острите липси на порядък, социално приличие и високи общочовешки ценности пробождат като ножове Райчо, превръщат го в мишена на болката, която задава въпроси, на които ангелите могат да отговорят само с плач.
На 14 март e премиерата на музикалния спектакъл "Компанията" с режисьор Михаил Петров. През април е премиерата на "Пиано в тревата". "Нова земя", чиято премиера бе отложена заради пандемията на два пъти през 2020 г., има нова планирана дата, която ще бъде в началото на май.
За септември е планирана реализацията на "Балконът на Вазов" с режисьор Диана Добрева. През юни трябва да започне и първият етап от репетициите на световноизвестния драматург и режисьор Боб Уилсън, който ще постави "Бурята" от Уилям Шекспир.
През есента са предвидени премиери и на още две камерни пиеси.
Днес над по-голямата част от страната ще преобладава облачно време с по-съществени разкъсвания на облачността преди обяд над Североизточна България. В следобедните часове в Западна България ще започнат валежи от дъжд, в планините над 2000 метра - от сняг, а през нощта срещу събота валежите ще обхванат и централните райони от страната. Ще духа слаб, в..
В това издание на "Форум" столичните събития коментира Андрей Зографски - общински съветник от "Спаси София" . Подстрекаван от водещия, той сподели позицията си по следните теми: Боклукът на София "Обществените поръчки да се пускат бързо и достатъчно рано. Срокът за обжалване е 3 до 6 месеца. КЗК дори поощрява търговете/конкурсите..
С театрално-поетичен музикален спектакъл Пейо Мариновски ще представи новата си четвърта книга с поезия, наречена “Възкресение“ . Той е писател, поет, драматург, има опит в бойните изкуства. Основният спорт който тренира вече над 25 години е джудото. Споделя, че чрез него е възприел някои от ценностите в бойните изкуства. "Наистина предстои..
Генералният директор на Българското национално радио Милен Митев и ректорът на Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ) доц. д-р арх. Гичка Кутова-Каменова подписаха меморандум за сътрудничество. Целта му е подкрепа и популяризиране на българското образование, науката и постиженията. Милен Митев подчерта, че в последните години..
България трябва да положи допълнителни усилия за предотвратяване на трафика на хора и за защита на жертвите, сочат заключенията от доклад на Експертната група за действие срещу трафика на хора (GRETA) към Съвета на Европа. В документа се отчита напредъкът на нашата страна от последния доклад през 2021 г., като се отбелязва, че властите са..
По повод Световния месец за борба с рака на гърдата и в подкрепа на женското здраве, на 19 октомври, от 10.00 часа, в Борисовата градина официално ще се открие специалното издание на Smile Women's Tennis. Турнирът за женски двойки от тенис лигата SmileCup е под мотото "Една от всички, всички за една: Заедно в подкрепа на женското здраве!“..
Доказателствата за нарушен сън при децата, липса на концентрация, тревожност и дори дигитална зависимост, наподобяваща тази към наркотични вещества, са все повече. По данни на Националния център за безопасен интернет , получените сигнали за онлайн насилие над деца вече надхвърлят 1,7 милиона. На този фон министърът на образованието..