Как кризата се оказва нова възможност – именно за това е пример ИКИС СЛ. Българската инженерингова и производствена компания, работеща в сферата на осветлението и металните изделия, има изключително успешен бизнес до началото на пандемията. Когато тя настъпва обаче фирмата не само, че не затваря, а запазва си всичките служители, използва натрупания опит и концентрира усилията си в ново посока и в полза на обществото - производството на уреди за ултравиолетова дезинфекция (UV-C). Прави и дарения от UV-C лампите, които произвежда, на едни от големите болници в страната.
„Още с първите ограничения като противоепидемични мерки си казахме – или трябва да направим нещо, за да се развиваме, макар и в друга посока, или ще изгубим всичко, за което сме работили през последните 20 години“, разказа пред Радио София арх. Александър Чернодрински, който е съдружник в ИКИС СЛ заедно с Филип Шкембов и Кирил Сапунов.
Вземат нелеко бизнес решение, но то се оказва работещо. За около 40 дни са направили това, което в нормални условия би отнело 1,5 до 2 години.
Служителите повярвали и мотивирани поели по новата посока на развитие.
„Когато всички се отчайваха, ние намерихме нашата пътека, по която всички заедно тръгнахме. Заложихме наличния финансов ресурс – може би по най-добрия начин, и съхранихме всички работни места. Завъртяхме колелото, въпреки тежките условия“, допълва с известна гордост арх. Чернодрински.
От ИКИС СЛ се свързват с международна компания, сътрудничат си, печелят доверието ѝ и ползват ноу хау.
„Не сме ползвали мерки като 60/40. Рискувахме, инвестирахме и сега се радваме, че това, което правим дава усмивки на хората“, сподели специалистът.
Започнали са с уреди за болниците. Сега вече имат над 10 модела, които се ползват в общини, училища и на още много места.
Чуйте разговора на Катя Василева с арх. Чернодрински.
Районите за планиране съществуват от 2000 г. и имат статистическа функция. Последната промяна е направена през 2007-а. Тези райони няма териториален център и административно ръководство, а са обособени по критерии на Евростат за сравнима информация в ЕС и служат за разпределение на средствата от еврофондовете . Това припомни пред..
Децата нямат изградено критично мислене, но случаите на инциденти след видеоклипчета в TikTok изважда на дневен ред необходимостта от някакви ограничения. Всяка регулация среща съпротива, но подрастващите трябва да свикват да се съобразяват с правила. Предизвикателства има във всяко училище , във всеки клас. Последното със скоковете..
Концертно изпълнение на операта "Порги и Бес" от Джордж Гершуин ще представят предколедно Симфоничният оркестър и Смесеният хор на БНР на 20 декември от 19.00 часа в зала "България". Солисти са Юи Футаеда (сопран), Стефани Кръстева (сопран), Михаил Михайлов (тенор) и Матеус Франка (бас). Гост-диригент е маестро Владимир Кираджиев . Според..
Подадени са документите за финансиране от Министерство на регионалното развитие и благоустройството на банята в квартал “Кумарица” на гр. Нови искър. “Пуснахме поръчка за конструктивно обследване на сградата и двама независими инженер - конструктори дойдоха на място и излязоха с доклад, че сградата е силно компрометирана, увиснала е плочата, има..
От следващата година такса "смет" в Кюстендил да плащат училищата и детските градини, храмовете, държавните и общинските сгради, които бяха освободени досега. Предложенето трябва да бъде гласувано от съветниците на заседанието, което започва в 14 ч. днес. Кметът на общината инж. Огнян Атанасов, който е вносител на предложението, мотивира..
Столичният инспекторат спечели дело с най-високата наказателна стойност за установено нарушение - 50 хил. лв., срещу строителна фирма, която е станала причина за замърсяване на улица в ж.к. "Малинова долина". Победата в съда е закономерно следствие от усилията на администрацията на Васил Терзиев да подобри успеваемостта на Столична община във всички..