Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Драгия Драгиев: Пандемията ни научи да действаме бързо и да бъдем гъвкави

Снимка: Личен архив
Затварянето на много магазини в периода на извънредното положение създаде сериозни предизвикателства пред бизнеса, но в тази ситуация се открояват и тези, които взимат бързи и правилни решения.

“Бизнесът ни е фокусиран върху дрехи и стоки за дома. Имаме различен асортимент. Започнахме през 2019 г. в Пловдив, а вече имаме над 65 магазина в цялата страна. Много от тези магазини са в търговски центрове и молове и затварянето на тези обекти ни засегна значително. Тежко ни удари кризата и загубихме голяма част от приходите си”, казва Драгия Драгиев - управител и оперативен мениджър на европейската верига магазини “Пепко България”.

За да запазят бизнеса си, най-главното за веригата е да спазва всички хигиенни изисквания и да гарантира безопасна среда за работа на служителите и обслужване на клиентите си. Друга основна цел е да се запазят работните места, защото обучението на служителите продължава дълго. За тази цел фирмата се е възползвала от мярката 60/40. Освен това веригата е поела ангажименти за отваряне на нови обекти и през кризата продължават планираното разширение на веригата с нови търговски обекти.

Драгиев наблюдава значителна промяна в настроението и поведението на клиентите по време на пандемията. “На първо място, клиентите станаха по-чувствителни към цената на стоките, видимо търсят по-изгодни и евтини стоки. Това за нас е част от нашата концепция. Ние предлагаме добро качество на изгодни цени”, казва той.

От друга страна оставането на хората вкъщи прави по-търсени стоките за декорация, домашен текстил и всичко, което прави дома по-уютен. През пандемията стоките за готвене вкъщи също са започнали да се търсят повече. По отношение на дрехите - хората са започнали да търсят повече удобни домашни дрехи и по-малко дрехи за излизане навън. При детските стоки пък има повишено търсене на настолните игри, книжки за оцветяване и книги за четене. 

Пандемията ги е научила да действат бързо и да бъдат гъвкави като напасват асортимента, който предлагат на клиентите си за тези стокови групи, които се търсят повече.

Чуйте повече в разговора на Катя Василева в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нова музика за стари филми

Киноконцерт: Романтичните неволи на Чаплин, Кийтън, Линдер - прожекция с музика на живо. Слушаме Еви Карагеоргу – координатор на събитието: "Това е много специална програма с три неми филма с музика на живо, рядко имаме такава възможност да ги видим" Повече подробности за автора на музиката и други неща, които ще ви заведат на прожекцията - в..

публикувано на 22.02.25 в 16:39
Лесничеят Васил Попов

Историята оживява - Лесничеят Васил Попов, част първа

Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”: Къде са секвоите в България? Откъде идват тези в Борисовата градина? Кой е В.В.Попов, чийто постамент за паметник откриваме до секвоите там? "Каква е цената, ако иска един човек като родения в Стара..

публикувано на 22.02.25 в 16:00

Софийски разкази - Софийска хроника. София след Освобождението (1878-1885)

Разговорът е със Здравко Петров -  урбанист и създател на проекта “Исторически маршрути”: "София никога не е била изостанала, минава през много животи. Била е много различна от това, което можем да си представим - с кьорсокаци и малко черкви, някои, като Света София, превърнати в джамии."  Какво е съдържал първия градоустройствен план, кои са..

публикувано на 22.02.25 в 15:00
Вивиа Ники

Северът със скритите му красоти

Прожекции на документалния филм „Скритата красота на Севера“ - повече за филма, заснет с дрон от неговия автор Вивиа Ники: "Северът за моето усещане е много мистично място с изключително много култура, оято е неразкрита." Разказът продължава като филм във филма или като изложба за филма - преценете сами в звуковия файл.

публикувано на 22.02.25 в 14:49

Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство

Започва третото издание на „Форум за съвременно изкуство и култура WIDE ARТ“ – за него ни разказва Радослав Механджийски: "Представяме съвременното изкуство през най-различни перспективи. Търсят се пресечни точки между технология и изкуство, психоанализа и изкуство и т.н. Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство." Още за поредното..

публикувано на 22.02.25 в 13:40
Мария Маринова и Евгения Селвелиева

Мечталище - културен хъб

Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които искат да видят културен хъб, а не прашасали и оставени на командно дишане места.  Реално има супермного..

публикувано на 22.02.25 в 11:35

Жажда за чаена култура

Festeaval  – фестивал на чая, представен ни от Илиана Елиас: "Много чай от цял свят, български билки, богата палитра от вкусове - това вече е осма поредна година. Имаше различни събития в различни браншове и в България много чай не се пие - само когато сме болни. Има жажда за култура." Още любопитни неща за чая и културно-образователната им..

публикувано на 22.02.25 в 09:36