Велосипедисти в Южния парк през последното лято са разкопавали зелените площи, за да си правят по-специални трасета за каране. Случва се обаче начертаният маршрут да прекосява пешеходни алеи. Това повишава риска от сблъсъци на колоездачи и пешеходци.
Тревожният сигнал до Радио София изпрати Петя Георгиева, жител на кв. „Стрелбище“. Писмото ѝ е първото, по което в „Ритъмът на столицата“ реагираме под рубриката „Твоят квартал е нашата кауза“.
„Смятам, че това е недопустимо. Не трябва да се забранява на децата да карат, а да се обособи безопасно за целта място“, подчерта нашата слушателка.
Репортери са забелязали подобни проблеми и в други софийски паркове.
„Не знам дали такова място може да се оформи чрез гражданска инициатива, но мисля, че проблемът трябва да се реши от Столичната община, след като тя стопанисва парка“, каза още Петя Георгиева.
Вижте и снимките ѝ в галерията под публикацията.
"Спаси София" иска ул. "Цар Иван Шишман" да стане изцяло пешеходна зона и събират подписи за петиция. За два дни са събрали над 2000 подписа, днес продължават и на фестивала КвАРТал. "Когато имаш предизборна програма, трябва да спазваш обещанията. Ул. "Цар Иван Шишман" е наше предизборно обещание и е логично да започнем да го изпълняваме",..
Експерименталният музикант Мирян Колев представи пред Радио София своя аудиовизуален продукт, проектът е в развитие "Призрачни села“. Започва като експериментален музикален албум със звуци от терен, записани в изоставени села в района на Тревненска планина. Впоследствие Мирян го допълва с фотографии, направени на същите тези места. Той е автор на..
С актьора от Младежкия театър “Николай Бинев“ - Георги Гоцин разговаряме в предаването “Радиокафе“ за Международния филмов фестивал “Срещу течението“, който вече започна и ще представи 50 късометражни прожекции еко, културна и социална насоченост на филми, от над 15 държави. Искаме да представим филми, които са интересни,..
Артистът Филип Бояджиев откри най-голямата си самостоятелна изложба до момента. С ирония той изследва възхода на национализма, набъбващата вълна на псевдопатриотизъм в България и променящите се съставки на националната идентичност днес. Художествената инсталация "Pusta ve4nost - Blank eternity”е изложена в концептуално пространство ДОМ. Темите в..
В Младежки театър "Николай Бинев“ предстои премиерата на спектакъла "Великият Гетсби” с режисьор Елица Йовчева. На 16.09 от 19 ч. и на 17.09 от 19 ч. ще бъдат първите срещи с публика на Голяма сцена. Рушен Видинлиев, Ангелина Славова, Венцеслав Димитров, Теодор Ненов, Ярослава Павлова и Кънчо Кънев са само част от актьорския състав ,..
Два съдебни състава ще решават да пуснат ли на свобода кмета на Варна Благомир Коцев и бившия заместник - кмет на София Никола Барбутов. Двамата са обвинени за корупционни престъпления във връзка с обществени поръчки. Разследването срещу Благомир Коцев започна по сигнал на варненската бизнесдама Пламенка Димитрова, а първоначално показания срещу него..
Днес облачността ще бъде по-често значителна, около и след обяд купеста и купесто-дъждовна. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в районите около Централна Стара планина и Родопите, съобщиха от НИМХ. Ще има и гръмотевици. В Източна България ще духа слаб източен вятър. Максималните температури ще са от..