Специалистите по човешки ресурси и пиарите сближиха позициите си по най-ключовите си разбирания в името на общата цел на организацията (компанията). Сътрудничеството и синхронът между отделите и специалистите води до ефективност на комуникацията и се постига най-доброто както за служителите, така и за клиентите.
Това подчерта пред Радио София Даниел Киряков, лектор в организирания от Българската асоциация за управление на хора (БАУХ) семинар на тема “Устойчиво развитие на бизнеса чрез управление на преживяванията на служителите и повишаване на тяхната социална ангажираност”.
Киряков е мениджър „Комуникации и връзки с институциите“ на Американската търговска камара в България, член на Европейската асоциация на комуникационните директори и съосновател на Център за анализ и кризисни комуникации.
„През последните 10-15 години наблюдаваме еволюция и във вътрешните, и във външните комуникации. Компаниите започват да показват своето най-добро лице в борбата си за таланти. Технологиите и смяната на поколенията ни задължават и ние да променим подходите си. Динамиката и потребностите са различни, вече принадлежността към кауза е съществена“, изтъкна експертът.
По думите му общите интереси и цели на служителите, корпоративната култура се предефинира и се развива с времето. Ако преди години се е говорело за материалните потребности, днес говорим и за човека – като ресурс, но и като капитал.
Чуйте разговора на Катя Василева с Даниел Киряков.“HR-и и PR-и може и да не сме в една лодка, но сме в една буря. Ние сме в различни лодки, но в бурята на непрекъснатите промени. За да можем да управляваме нещата в тази буря, трябва да работим заедно. Аз лично смятам, че HR-ите и PR-ите трябва да са..
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с..