Цяла България днес отбелязва 148-ата годишнина от гибелта на Васил Левски.
В София на паметника на Апостола на свободата цветя полагат граждани и организации.
Възпоменателна церемония в родния град на Васил Левски – Карлово, ще бъде на площада, който носи името на Апостола. На нея се очаква слово да произнесе председателят на Народното събрание Цвета Караянчева. След това ще има митинг-заря с участието на представителни формирования и военния духов оркестър на 61-ва Стрямска механизирана бригада. Началото на церемонията е в 18 часа.
Гражданско поклонение и военен ритуал пред паметника на Апостола на свободата ще има и в Ловеч.
В Националния военен университет във Велико Търново, министърът на отбраната Красимир Каракачанов ще връчи наградите на отличените курсанти в конкурса за есе на тема „Гибелта на Апостола на свободата“.Пред паметника на Левски в центъра на Велико Търново ще бъде отслужена заупокойна молитва и ще бъде изпълнен военен ритуал по поднасяне на венци и цветя на паметника на бележития българин. Вицепремиерът Каракачанов ще произнесе слово за Апостола.
„Караул на паметта“ организират днес ученици от Езиковата гимназия „Гео Милев“ в Добрич.
В нея ще се включат над 50 гимназисти, които са се подготвили с интересни и малко известни факти от живота на Апостола.
Пред паметника на Васил Левски в града ще бъдат положени венци и цветя.
Открита е изложба в Регионалната библиотека „Партений Павлович“ посветена на личността на Дякона в литературата и изкуството.
В навечерието на Деня на будителите столичното 93. СУ "Александър Теодоров Балан" отбелязва 60-годишния си юбилей. По сградата на училището се появиха пукнатини . То се намира в квартал "Гео Милев", а недалеч от него текат строителни работи по разширяването на софийското метро, заради които се появиха и предположения, че може да са..
Във връзка с извършване на строително-ремонтни дейности по бул. "Александър Стамболийски", ж.к. "Разсадника – Коньовица", на 29 октомври 2025 г. се налага временно спиране на водоподаването в част от квартала. От 9.30 до 21.00 часа без вода ще са клиентите на "Софийска вода" в района между: - бул. "Александър Стамболийски", ул. "Хъшове",..
Софийският градски съд потвърди задържането под стража на бившия председател на Националната пациентска организация Станимир Хасърджиев и бившия военнослужещ във френския Чуждестранен легион Симеон Дряновски. Председател на пациентска организация е задържан за престъпление Актьорът Росен Белов и гръцкият модел Анастасиос Михаилидис, които досега..
Данните за извършените имунизации на българските граждани вече са интегрирани в електронните здравни досиета. Обработени и интегрирани са над 19 млн. записа за приложени ваксини от 2005 г. до момента, включително всички задължителни имунизации и реимунизации, както и препоръчителните ваксини, регистрирани в системата на НЗОК. Благодарение на това..
"Техническият университет е огромен научноизследователски център не само с българска, но и с международна слава. Привлича не само български, а и чуждестранни студенти. Желан партньор е сред европейските висши училища – един от деветте университета в Европейския технологичен университет EUt+". С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова поздрави..
През септември 2025 г. пътуванията на български граждани в чужбина се увеличават с цели 17,1% спрямо същия месец на 2024 г., докато посещенията на чужденци в България нарастват с едва 3,5%, показват последни данни на Националния статистически институт (НСИ). Пътуванията на български граждани в чужбина през септември са 1,005 милиона, или с 17,1% над..
Мобилен пункт за опасни отпадъци на 28 октомври (вторник) ще бъде разположен на бул. "Хан Кубрат" зад бл. 328, районна администрация "Връбница", съобщиха от Столичния инспекторат. От 9:00 до 17:00 ч. гражданите ще могат да предадат опасни отпадъци като: ● Лакове и бояджийски материали, вкл. разтворители и разредители, мастила,..