Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Графа за новата си песен "Химера"

Водещата Катя Василева (вляво) и Графа (вдясно)

Сблъсъкът между действителността и виртуалната реалност в съвременния свят вдъхновяват Влади Ампов да създаде "Химера". Силна комбинация от емоционални вокали, чил трап, рок и електрик поп, тракът завладява сетивата още с първото слушане. Силно въздействащите текст и видео допълват впечатлението.

„Реших, че трябва да покажем и другата страна на любовта, която е извън нашето време и физическия контакт. Тя е именно в дигиталното пространство, което през последната година е голяма част от нашето ежедневие. Аз лично използвам социалните мрежи за комуникация, вдъхновение и черпя положителна енергия от феновете и техните реакции. Идеята е да се покаже, че всеки един от нас е медия, бори се за харесвания и последователи, но в даден момент това става фикс идея. 

В клипа на песента, виждаме героя, който е заобиколен от камери и фотоапарати. Визията е бляскава, но наоколо всъщност има паяжини, изоставени места. Не искам да съм съдник. Разбира се, че има и позитивни аспекти да си говорим в онлайн пространството. Ако не можехме да комуникираме виртуално по време на пандемията, хората сигурно щяха да изперкат“, коментира Влади Ампов – Графа.

Той измисля песента на китарата. Бийтът създава с легендарния за хип-хоп музиката MPC семплер. Певецът използва нов вокален похват на пеене, което прави звученето на „Химера“ различно и силно емоционално. Всички инструменти в песента са изсвирени от Влади Ампов, a миксът е на Димитър Ганчев. Mастерингът на трака е направен в САЩ от носителя на Грами Дейв Кътч. “Somebody Else” пък се казва английската версия на песента, а неин автор е Борис Чеширков.

„Резултатът от всеки ден свирене на китара се оказа полезен за мен. На късна възраст започнах да се уча на този инструмент, но вече напредвам и сега повечето песни ги мисля на китара. Хората не знаят, че аз правя почти всичко сам. Наскоро показах свое клипче в ролята на химера и доста хора бяха изненадани. В самата песен има много интересен микс от стилове. Що се отнася до актьорите във видеоклипа – много са изразителни и се справиха страхотно. Благодаря на всички за позитивните отзиви“, каза още Графа.

В музикалния клип на „Химера“, режисиран от Павлин Иванов – Bashmotion, участват популярните актьори Весела Бабинова, Боряна Маноилова и Владимир Зомбори. Феновете на Графа познават актьорската двойка Бабинова-Зомбори от участието ѝ в клипа на емблематичната песен “Drama Queen”. Години по-късно, те освен двойка на сцената, са семейство и в живота и се радват на първото си дете. Сюжетът на видеоклипа преплита два коренно различни свята, между които се лутат героите.

Чуйте целия разговор на Катя Василева с Влади Ампов - Графа в звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Доц. Антоанета Петрова с усмивка разказва за цъфналите видове

Орхидеите в Ботаническата градина на БАН са разцъфтели неистово

Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва почти обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират специализирана изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор..

публикувано на 20.02.25 в 13:36

НМФ представи анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта

Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..

публикувано на 20.02.25 в 13:16

Георги Дачев представи музиката си и своята група "Do Sho band"

Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..

публикувано на 20.02.25 в 12:47

Какво трябва да знаем, преди да купим електромобил?

Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..

публикувано на 20.02.25 в 11:55

"Топлофикация-София" ползва 1/3 от цялото количество газ, което циркулира в България годишно

"Грийнпийс“ – България се обръща към институции и дружества от сектора с призив за модернизиране на централното отопление. В серия от срещи и разговори те споделят добрия опит от света и настояват този сектор от енергетиката да започне да навлиза в 21 век. Експертите от "Грийнпийс“ изтъкват като нужда от оптимизация постоянните аварии,..

публикувано на 20.02.25 в 10:56

София може да има свое общинско дружество за доставка на електроенергия

На последното си заседание, Столичният общински съвет даде мандат за изготвяне на доклад за създаване на общинско дружество – търговец на електроенергия, което да оптимизира разходите за електроенергия в общинския сектор. Според данните на Временната комисия за анализ на количествата и цените на потребяваната електрическа енергия от Столичната община..

публикувано на 20.02.25 в 09:41