Членове на Българската асоциация на винените производители (БАВП) са инициатори на кампанията „Да празнуваме Великден с българско вино“. Тя, разбира се, има за цел да обърне внимание на българските потребители за високото качество и вкусовите характеристики на виното, родено при благоприятния климат на нашите географски ширини, както и да подсети, че купуването на наши питиетата ще окаже косвена подкрепа на местните производители.
„Решихме, че в тази тежка обстановка, е добре да популяризираме продуктите на българските винопроизводители, да покажем уважение към техния труд. Страната ни е родина не все повече и хубави вина, така че кампанията може да важи за всеки празник, не само за Великден“, заяви в студиото на Радио София Емил Коралов, член на УС на БАВП, издател и организатор на винени събития.
Той отбеляза, че имаме много качествени вина, които незаслужено остават недостатъчно популярни.
Често пъти българите решават за празник да вземат за пиене нещо по-специално и под този израз подразбират вносно, но имаме прекрасни наши вина, които са подходящи за такива случаи.
Това е валидно навсякъде: местните вина са по-подходящи за местната храна, допълни Коралов.
По негови данни няма спад в продажбите на вина през миналата година. Средната продажна цена обаче бележи понижение. Това се отразява най-вече на малките производители. Техен пазарен канал за реализация – заведенията, бяха затворени.
Фалити няма, но положението не е леко.
Според експерта може и трябва още да се работи за това, българските вина да бъдат разпознаваеми в чужбина, особено когато става дума да качествения сегмент. Браншът трябва да се обедини. А държавата – да помага.
Коралов отбеляза и тенденциите у нас през последните години по отношение на производство и потребление на вина.
Чуйте разговора на Лили Големинова с Емил Коралов.
Няколко големи проекти свързани с образователната инфраструктура се реализират тази година в район "Подуяне". Реконструират се учебни сгради, но се извършват и дейности по облагородяване на дворни пространства, подновяване на тротоарни настилки, вкл. маркиране на пешеходни пътеки, изпълняват се проекти за енергийна ефективност в..
Повече от 10 доброволни формирования към общини в цялата страна получиха екипировка за борба с пожарите. За закупуването ѝ са използвани средства от във фондонабирателна кампания на WWF България. Само през юли тя събра над 36 960 лева в подкрепа на Националната асоциация на доброволците в Република България (НАДРБ) и Спасителния център за..
Столичното 132. СУ "Ваня Войнова" в район "Красно село" набира деца за участие в програма "Витоша на децата", съобщават от Столичната община. Инициативата отваря планината за най-малките софиянци като част от ключовите проекти на "Визия за Витоша" и създава възможности за децата да прекарат активни летни дни в Природния парк. Осигуряват се..
От Българския съюз на оптометристите (БСО) обявиха готовност за протести и съдебни действия във връзка с проектопромяна в закона, според която на тези специалисти с висше образование ще бъде отнета възможността да упражняват професията си От БСО са изпратили остро становище до здравния министър доц. д-р Силви Кирилов , в което се..
Тази вечер в Пловдив е първият от двата концерта на Ник Кейв в България – и тъй като билетите за него свършиха светкавично, бе добавена втора дата, на 20 август, отново на Античния театър в Пловдив. Концертът е под мотото “Ник Кейв соло и отблизо“. Защо Ник Кейв има този култов статут дори и за хората, които не са големи почитатели на..
Национален младежки форум (НМФ) представя обединена позиция за развитието на младежката политика в България. Тя е резултат от Декларацията на Управителния съвет на НМФ от 2024 г. и нови предложения, формулирани по време на Национална среща "Младежко участие“ тази година. Какви са те разказа пред БНР - Радио София политологът и председател на..
Цикълът концерти Sofia Jazz Days на "Джаз Плюс Концерти" представя три концерта с финансовата подкрепа на Столичната община в рамките на Лятната програма. Началото беше на 8 юли с концерт на Melodious Fonk. Последното събитие от Sofia Jazz Days е концерт на "Триото на Васил Спасов" с последния авторски проект Ballad d’amore на 22..