Нов седмичен подкаст, правен от българи, среща зрителите си с различни представители на музикалната индустрия по света, в него се обсъждат възможностите за това, как независимите музиканти могат да превърнат изкуството си в кариера.
Подкастът се казва Софийска международна музикална конференция (Sofia International Music Conference), негови идеолог е Боян Бояджиев, а сред съмишлениците му е и Рия Найденова.
Вече са публикувани 7 епизода от поредицата.
Целта е да има двустранна връзка и общуване, обясни пред Радио София Рия Найденова. От една страна българските музиканти да се ориентират по-добре в индустрията в чужбина, от друга - чуждестранните професионалисти да разберат повече за българската музика и да започнат да отправят покани към наши изпълнители да свирят навън.
„Срещаме се с букинг агенти, мениджъри, говорим за различните професионални звена в индустрията, обсъждаме технологичните иновации.“
Боян Бояджиев от около 20 години е в бранша и познава на практика всички значими имена в индустрията.
„Български музиканти са имали участия на много места. Но това не е довело до нещо много значимо. С подкаста помагаме на музиканти, които искат да се развиват международно.“
По думите му в SIMC не отправят директни съвети, а дават възможност това да кажат хората, които са по-високо в бизнес стълбицата.
Отзивите са категорично положителни от двете страни.
В България липсват специалисти, екипи, звена, които да подпомагат артистите, да посредничат, да организират, да улесняват мениджъри от чужбина – за фестивали и всякакви други културни събития.
В това отношение SIMC със сигурност ще има принос.
Чуйте разговора на Лили Големинова с Рия Найденова и Боян Бояджиев.
Надежда Йоцова е израснала в музикална къща – баща ѝ е Христо Йоцов, емблематична фигура в българския джаз, майка ѝ е цигуларка в Симфоничния оркестър на БНР, нейният дядо Георги Йоцов е изтъкнат обоист от Софийската филхармония (със сериозен интерес към барока), баба ѝ Рина Ранджева е пианистка…можем да продължим да изброяваме, но Надежда върви по..
Киноконцерт: Романтичните неволи на Чаплин, Кийтън, Линдер - прожекция с музика на живо. Слушаме Еви Карагеоргу – координатор на събитието: "Това е много специална програма с три неми филма с музика на живо, рядко имаме такава възможност да ги видим" Повече подробности за автора на музиката и други неща, които ще ви заведат на прожекцията - в..
Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”: Къде са секвоите в България? Откъде идват тези в Борисовата градина? Кой е В.В.Попов, чийто постамент за паметник откриваме до секвоите там? "Каква е цената, ако иска един човек като родения в Стара..
Разговорът е със Здравко Петров - урбанист и създател на проекта “Исторически маршрути”: "София никога не е била изостанала, минава през много животи. Била е много различна от това, което можем да си представим - с кьорсокаци и малко черкви, някои, като Света София, превърнати в джамии." Какво е съдържал първия градоустройствен план, кои са..
Прожекции на документалния филм „Скритата красота на Севера“ - повече за филма, заснет с дрон от неговия автор Вивиа Ники: "Северът за моето усещане е много мистично място с изключително много култура, оято е неразкрита." Разказът продължава като филм във филма или като изложба за филма - преценете сами в звуковия файл.
Започва третото издание на „Форум за съвременно изкуство и култура WIDE ARТ“ – за него ни разказва Радослав Механджийски: "Представяме съвременното изкуство през най-различни перспективи. Търсят се пресечни точки между технология и изкуство, психоанализа и изкуство и т.н. Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство." Още за поредното..
Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които искат да видят културен хъб, а не прашасали и оставени на командно дишане места. Реално има супермного..