В петъчните срещи с общ знаменател „Хубава работа“ днес е ред Олга Василевска да ни запознае с Йоанна Митова.
Нейната история може да се резюмира със „създателка на място за постигане на цялост духом и тялом“. Но това далеч не е всичко.
Както казват мъдреците – важен е пътят, преживяното до стигането на крайната точка (или запетая).
Преди всичко Йоанна е майка на 2-годишния Кардам. По образование е икономист, но по призвание - мечтател. Нуждата ѝ да работи за смислена кауза я свързва в продължение на 8 години с неправителствената екологична организация “Горичка” и компанията за био продукти “Хармоника”. След сериозен сблъсък с burn-out (прегарянето от стрес) във всички сфери на живота си, Йоанна си взима една година творческа пауза и експериментира с практики, пътувания и начини за справяне.
Преди 6 години след лутане намира пристан в собствен проект - metta.
Вдъхновява се от смелостта на хората да свалят маските, тишината и свързването на непознати в условия на обща цел.
Самата Йоанна разказа през какво е преживяла още когато в България не се говореше за бърнаут – състояние, което тя определя като опожаряване до основи. След това - за възраждането и зареждането от отпускането, пътуването, преживяното през творческата година.
Стъпките ѝ са като прещракване на устройство за постигане на нейното място с различните дейности, процедури, терапевтични възможности.
Чуйте разговора, за да научите повече,
както и да се срещнете с илюстратора на днешната история Мира Петрова.
Последвайте ни в Instagram hubava_rabota.
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..
Kой всъщност е автор на генерираното от AI съдържание - интервю с адвокат Траян Косев: "Целият свят се вълнува от отговора на този въпрос. Редно е първо да се запитаме какво се закриля от авторското право? У нас творчеството е свързано с физически лица. "Творческата" дейност на машината не е такава. В САЩ патентното ведомство слага разделителен..
На 23 април в галерия "Еритаж" бе открита изложбата "Пътуване във времето" на Мастро Стойчо Зерлиев. Това е негова юбилейна изложба (80г.), която представя картини от почти целия му творчески път. "Това обхваща един дълъг период от моя живот. Още от завършване на художествена академия, а преди това имам и от завършване на художествена гимназия..