„Спортна среща“ - предаване за спорта като философия и начин на живот, което предоставя на вниманието на слушателите интересни коментари и мнения за най-значимите спортни събития от изминалата седмица.
Коментари на Боян Бочев и Камен Алипиев за:
Евро 2020 – футболните мачове през отминалата седмица.
Формула 1 във Франция.
Баскетбол: Пенка Стоянова, една от най-големите централни нападателки в женския баскетбол, бе избрана посмъртно в Залата на славата на ФИБА, редом с Атанас Голомеев и Ваня Войнова.
NBA и Конър Франкамп.
„Стъкевщината“ и има ли тя почва у нас – За нахлуването в Министерството на спорта и липсата на реакция у спортния министър. Ситуация, която добре онагледява, къде изтичат парите на българския спорт. Символ на това как старото не иска да отстъпва място на новото.
Началото на тениса на трева – отново Джокович фаворит, контузия на Надал, но и надежда за по-младите, които имат заявка да „бутат“ лека- полека големите лидери в този спорт.
Геновева Петрова – председател на Българската асоциация по триатлон:
"Асоциацията е млада, с лиценз от март 2020, но въпреки това успяват да положат основите на своите цели: Да се организират клубовете, да се увеличат състезателите, особено в частта млади и деца, които днес са голяма част от състезателите. Целият екип на асоциацията работи про боно с мотив, че всеки трябва да изгражда нещо, което е стойностно. Работата на един мениджър е да осигури това което е нужно, за да се случи това, което иска."
Асоциацията организира:
Иво Иванов в България. Разговор в студиото. Преживявания от отминалото събитие в Царево.
За „биполярното разстройство“ след смяната на политическата система в Щатите.
Понятието "синхроничност":
Баскетбол. 16-годишният Хансел - „Кръстосан дрибъл“
Как се играе защита с една ръка. Карл Мейнар, който без ръце и без крака се изкачи на Килиманджаро, според който, няма недостатък, който да не може да бъде превърнат в преимущество.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..