Българското национално дружество по съдова и ендоваскуларна хирургия и ангиология за трета поредна година провежда информационна кампания „Вземи краката си в ръце активно“, чиято мисия е да запознае повече хора с причините и начините за превенция на хроничната венозна болест.
Сред инициативите беше и специалната „Боса разходка“, организирана в столичния Южен парк.
Лице на кампанията е обичаната актриса Александра Сърчаджиева, специални гости бяха травъл блогърът Ели Иванова, основател на „Друми в думи“ и чест събеседник по Радио София, водещ беше Павел Владимиров.
„В тази кампания имам възможност да дам повече гласност за тези проблеми, свързани със здравето и краката“, каза пред „Ритъмът на столицата“ актрисата.
Тя подчерта, че всеки може и трябва да се погрижи за краката си в ранна възраст, от разширените вени не страдат само по-старите хора.
И припомни, че сред застрашените от това заболяване са професии, които изискват дълго стоене на крака или в седнало положение.
Част от кампанията е и инициативата „Пътешествие с мисия“, чиято цел е повече движение, повече разходки и достигане на 10 000 000 извървяни крачки от ФБ групата.
Няма как да не попитаме Алекс и за нейните актуални роли. В момента тя продължава да играе с успех моноспектакъла "На живо" по текст на Яна Борисова и с режисьор Димитър Коцев-Шошо.
"Много дълго време исках да го направя. Този спектакъл представя моя живот. Това е сбъдната мечта, един вид терапия. Но ако помогна и на един човек сред зрителите - да продължи напред, да види нов смисъл в живота, ще придаде допълнително значение. Стана нещо стойностно, човешко, хората са развълнувани след представлението. Срещам много любов към мен", допълни Александра.
Следващите представления на "На живо" са във Фестивалния комплекс във Варна на 11 август, на 12-и е в Бургас, а на 20 август - на Sofia Summer Fest.
С нея разговаря Катя Василева.
Голяма част от автомобилите по софийските пътища са амортизирани или са с технически проблеми. Не са малко и шофьорите, които правят компромис по отношение на състоянието на гумите на автомобила, който управляват. Над 70% от колите, които се движат по пътищата у нас са над 15-годишни. Годишният технически преглед не е достатъчен, за да сме..
Днес вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от североизток, ще се усили и с него ще нахлува студен въздух. Облачността над почти цялата страна ще се увеличи и на места ще започнат превалявания от дъжд, който с понижението на температурите, вечерта и през нощта срещу вторник във високите полета, Предбалкана и североизточните райони ще..
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...