Маршрутите на автобусни линии № 111 и 314 за променени до 6 септември включително, съобщават от Центъра за градска мобилност.
Автобусна линия № 111 (само в посока ж.к. „Младост 1“):
по маршрута до временната спирка с код 6514 „Ул. Рачо Петков Казанджията“ преди ул. „Рачо Петков Казанджията“, наляво по източната пътна връзка на бул. „Александър Малинов“, по централното пътно платно на бул. „Александър Малинов“ и след кръстовището бул. „Александър Малинов“ - ул. „Самара“ направо по бул. „Александър Малинов“ по маршрута си. В обратна посока маршрутът не се променя.
Автобусна линия № 314:
- в посока ж.к. „Младост 1“: по маршрута до кръстовище ул. „Бистришко шосе“ - ул. „Рачо Петков Казанджията“, наляво по ул. „Бистришко шосе“, надясно по южния локал на Околовръстен път и преди ул. „Рачо Петков Казанджията“ (след временната спирка с код 6514 „Рачо Петков Казанджията“) наляво по източната пътна връзка на бул. „Александър Малинов“, по централното пътно платно на бул. „Александър Малинов“, надясно по ул. „Самара“ и по маршрута си;
- в посока с. Бистрица: по маршрута до спирка с код 2648 „Кино Арена ІІ“, надясно по северния локал на Околовръстен път (по маршрута на автобусна линия № 111), наляво по крайната западна пътна връзка на бул. „Александър Малинов“ към Околовръстен път, по северното локално пътно платно на Околовръстен път до кръговото кръстовище Околовръстен път - бул. „Св. Климент Охридски“ - ул. „Бистришко шосе“, наляво по ул. „Бистришко шосе“ и след кръстовище ул. „Бистришко шосе“ - ул. „Рачо Петков Казанджията“ направо по ул. „Бистришко шосе“ по маршрута си.
Закриват се спирки:
Разкрива се временна спирка „Ул. Рачо Петков Казанджията“ за двете автобусни линии в южния локал на Околовръстен път на 100 метра преди ул. „Рачо Петков Казанджията“ (преди левия завой по източната пътна връзка на бул. „Александър Малинов“) в посока ж.к. „Младост-1“.
Водачите по автобусни линии № 111 и 314 ще спират на всички съществуващи автобусни спирки в променените участъци на маршрутите, както и на временната спирка.
София ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Това реши Управителния съвет на Българската федерация по волейбол на свое извънредно заседание. На него са обсъдени редица обективни фактори, сред които възможността за по-голяма посещаемост и осигуряване на достъп за повече зрители. "За Федерацията приоритет..
Поради форсмажорни обстоятелства и планирана национална стачка днес на летище Брюксел се налага да бъдат анулирани полети FB 407/408 по линията София – Брюксел – София, съобщават от авиокомпания „България Еър“, позовавайки се на официално съобщение. Летищата в Брюксел и Шарльороа няма да обслужват полети днес заради предстоящата национална стачка...
Библиотеката на първото читалище в София - НЧ "Иван Николаевич Денкоглу – 1867 г.“ ще бъде ремонтирана, съобщават възложителите на проекта от район "Триадица". Проектът предвижда цялостен ремонт на електрическата инсталация, като част от работата е свързана с демонтаж и монтаж на кабели, ключове, контакти, осветителни тела. Читалището е основано още..
Българската академия на науките отбеляза 156 години от основаването си с тържествено събрание в столицата. Акцент в отбелязването на годишнината от основаването на БАН е и друга значима дата - 155 години от учредяването на "Периодическо списание" през 1870 година. Това е първото научно издание на съвременна България, което продължава да..
Над 60 процента от учителите са готови на ефективна стачка - това сочат данните от анкета на синдикат "Образование" към Конфедерация на труда "Подкрепа". Масово работещите в сектора не биха се съгласили със замразяване на заплатите - 88 на сто биха участвали в протести, ако няма увеличение на възнагражденията, сочат още данните. Синдикат..
От днес до четвъртък ще бъде приложена експериментална организация на движението по АМ "Тракия", която има за цел да се справи с километричните задръствания в посока Пловдив, заради продължаващите ремонти. В следобедните часове - в 12.00 ч., 14.00 ч., 16.00 ч. и 18.00 ч., за около 30 - 45 минути ще се спира изцяло движението на всички превозни..
Стикерите за преминат технически преглед на автомобилите ще бъдат заменени от техен електронен аналог. Проектът за промени в наредбата е публикуван за обществено обсъждане, съобщават от транспортното министерство. Измененията идват след окончателното становище на Върховния административен съд, който отмени издаването на физически стикери на..