Последните противоепидемични мерки, разпоредени от Министерството на здравеопазването за ограничаване разпространението на коронавируса влизат в сила от днес.
Посещенията на кина, театри, циркови представления, концерти и други сценични прояви на закрито се допуска при използване на не повече от 50% от капацитета на помещенията, заемане само на седящи места през едно, спазване на физическа дистанция от най-малко 1.5 м. между посетителите и носене на защитни маски за лице.
Ограничава се работното време на заведенията за хранене (до 23,00 ч.), ваксинацията на посетители и персонал остава пожелателна.
Нощните клубове и дискотеки няма да работят.
Спортни прояви също ще се провеждат с ограничен капацитет на посетителите. Това изискване ще важи и за работата на танцовите школи, фитнес-залите и СПА центровете. Ограничения ще има и за посетителите в музеите и галериите.
На пазарите и тържищата ще се въведе еднопосочно движение.
Затворени ще бъдат детските парти центрове и места за организиране на игри. Занималните и езикови школи ще работят, но с до 10 посетители едновременно.
Сватбените тържества ще се провеждат с до 60 гости на открито и 30 на закрито.
Според заповедта за здравния министър мерките ще важат до края на октомври.
Летният сезон на Витоша ще бъде официално открит на 31 май (събота), съобщиха от "Витоша ски". Два лифта ще работят и това лято над София, като на този етап всяка събота и неделя отворени за туристи и колоездачи ще бъдат лифтове ПВЛ Витошко лале 1 и ПВЛ Витошко лале 2 . В деня на откриването, на долна станция на Витошко лале 1 ще има..
Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) и екипи на Главна дирекция "Жандармерия, специални операции и борба с тероризма" предприемат мерки за осигуряване на реда и пътната безопасност във връзка с масови прояви, заявени за 31 май на територията на София. По повод провеждането на ретро изложение , което ще се състои от 8:00 ч. на..
По случай Международния ден на детето, Факултетът по "Пожарна безопасност и защита на населението" при Академията на МВР отваря врати за децата и техните семействата, съобщават от столичния район "Илинден", партньор на инициативата. Събитието е посветено на популяризирането на професията на пожарникаря и спасителя сред подрастващите...
Подменени са изцяло осветителните тела и овехтелите стълбове около Народния театър и по улица "Дякон Игнатий": ▪️ Монтирани са 24 нови осветителни тела на високите стълбове; ▪️ Подменени са 14 стари, амортизирани стълба и 28 осветителни тела по ул. "Дякон Игнатий" и около сградата на Народния театър; ▪️ Монтирани са и 14 LED прожектора, които да..
Въвежда се временна организация на движението заради предстоящия тази вечер протест в кв. "Княжево“, съобщиха от ОДМВР – Перник. За да се е избегнат задръствания и тапи на пътя, след 17.30 ч. всички пътуващи към София през Владая ще бъдат пренасочвани по автомагистрала "Струма“. Това ще става на пътен възел "Даскалово“, като живеещите и пътуващи към..
Децата в София ще могат да се включат в празника с кауза “Радостта да растеш“, който ще се проведе в Деня на детето – 1 юни. Събитието съчетава знание, изкуство, наука и игри. Заниманията ще се проведат в Литературен клуб “Перото", НДК и ще са напълно безплатни за децата и техните родители. Празникът има за цел не просто да забавлява, а да образова,..
Васил Терзиев продължава да се прави на жертва . Това заяви пред БНР д-р Ваня Тагарева - председател на общинската комисия по обществен ред и сигурност, зам.-председател на Столичния общински съвет. " Подкрепихме бюджета, който беше предложен от кмета Васил Терзиев, като разбира се направихме съответните изменения, допълнения и промени - нещо,..