Има сектори, в които „хоум офисът“ не само е възможен, но работодатели осигуряват пакет от обзавеждане за работен кът в дома на служителя. Типичен пример е ИТ-секторът.
Тази сфера все още няма пренасищане с кадри. Дори има хора, които в един момент решават и сменят работата си и навлизат в информационните технологии.
Това обясни пред Радио София Християн Петков от Jobtiger.
Все по-популярна става и хибридната форма на работа, при която се редува дейността от вкъщи и на служебното място.
„За работодателя е важно служителят да прави нужното за постигане целите на организацията. Но за работещите също е полезно и здравословно да виждат и общуват с колегите си лично“, отбеляза Петков.
Той допълни, че преди пандемията много работодатели са били скептични при запитване на кандидати за работа „хоум офис“. Съвестният служител обаче би работил и извънредно, ако трябва да извърши определен обем работа. И това вече се разбира и от работодатели, които заради Covid-19 бяха принудени да позволят работа от вкъщи.
Важно е да пристъпваме към работа си с положителни мисли не заради придобивките, да изпитваме удовлетворение от това, което правим или ни предстои, подчерта Християн Петков.
Той беше категоричен, че опитът от последната година показва, че там, където е възможна работа от вкъщи, производителността е дори по-голяма, отколкото на служебното място. И това донякъде се дължи на чувството за свобода и получено доверие.
Много работодатели вече внесоха нов критерий при търсене на работа.
В момента на jobtiger.bg около 11% от обявите са за изцяло дистанционна работа или хибридна.
Засега няма данни за разлика в заплащането според начина на изпълнение на служебните задачи.
Чуйте целия разговор на Константин Лавсов с Християн Петков.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..