Диди Костова представя рубриката „Ние, родителите“, която е съвместна продукция с Биляна Котева от „1 наум“. Съботната ни тема ще бъде „Митове и истини за децата и екраните“. Какво е влиянието на екраните върху развитието и поведението на децата? Как се отразяват екраните на мозъка, на съня, на храненето, на поведението…? Има ли оптимално или относително подходящо време, в което децата могат да бъдат пред екрани? Кога е редно да бъдат въведени екраните? И в днешните технологични времена не е ли изкуствено ограничаването им?
Първо да чуем самите деца какво мислят по темата в анкетата в 29 ДГ "Слънце":
Георги: "зомбирам съм от таблета, не е полезно, болят ме очите". Радослава: "гледам филмчета до през нощта". Мартин: "вече ми е взет таблета за цяла година, защото и аз съм зомбиран като Георги". "Ако нямаме таблет можем да си играем навън с приятели. Строим с конструктора. Ще си играем с брат ми, със сестра ми, ще е супер."
Диди:
"Кръстихме това "Ние, родителите" - целта ни е да срещаме родители и бъдещи родители със специалисти, които да отговарят на въпросите във ФБ страницата ни всеки понеделник на живо. Децата се залепват за екраните и какви са методите да ги откъснем от тях? Колкото по-напред оставим срещата с екрана, толкова по-добре!"
Доколко е обратимо е негативното въздействие на екраните? По темата се включва психологът Стоян Везенков - доцент по неврофизиология, доктор по невробиология, магистър по ерготерапия и молекулярна биология, сертифициран неврофийдбек терапевт, автор на книги и специалист с несравними и комплексни познания в областта на детското развитие и поведение и не само:
Коментатори във "Форум" тази седмица са икономистът и политически анализатор Георги Вулджев и дългогодишният журналист Едуард Папазян. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес бяха: - ПП поиска оставките на Явор Божанков и Даниел Лорер - Либерализмът в Европа и САЩ - Футболен обзор в края на годината Подробности по..
Битови отпадъци, строителни материали и автомобилни части - съставът на едно от нерегламентирано образувалите се сметища в град Елин Пелин. Местоположението на изхвърлените ненужни материали се оказва в покрайнините на обработваема площ. В близост до сметището има съмнителни постройки, с охраняващи ги кучета. Пред Радио София кметът на община..
Как да различаваме фактите от фалшивите новини е целта на новаторския проект за дигитална медийна грамотност MediaWise. Той се изпълнява от платформата prepodavame.bg. Един от ключовите компоненти на MediaWise е Тийн мрежата за проверка на факти (Teen Fact-Checking Network / TFCN). Проектът е насочен към ученици от 8 до 12 клас, които имат..
Документалният филм "Чистота или смърт“ представя историята за живота и пътя на шестима резиденти в терапевтична общност за зависими в България. Въпреки че много хора са чували за такива общности, малцина знаят как всъщност изглеждат и какво се случва в тях. На 6 декември, в кино „Люмиер“ е премиерата в София, а прожекции има в Бургас,..
Второто издание на "Младежкия конкурс за нова песен", организиран от сдружението на автори и композитори "Музикаутор" и проведен в Националния студентски дом в София, преди броени дни раздаде наградите на най-добрите . Група "Scarlet" от Бургас спечели първо място с песента си "Слънчоглед". Второ място взе Хюго (Теодор Кисьов) с песента..
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..