„9 Academy“ търси нови 50 предприемчиви и жадни за знания хора ат цяла България за своя сезон 9. Крайният срок за кандидатстване е до 22 октомври.
Бизнес академията е общност от хора, които имат стремеж непрекъснато да се развиват, да надграждат знанията и уменията си, обясни в студиото на Радио София Милена Стратиева, съосновател и мениджър Обучение.
9-те модула на Академията са:
- Предприемачество. Най-важните първи стъпки – от валидиране на идеята и събиране на екип до намиране на финансиране.
- Маркетинг, реклама и ПР. Пътят към успешната маркетингова стратегия и съставните ѝ части. Ценни съвети от експерти с богат опит както с утвърдени брандове, така и с нови продукти и услуги.
- Продажби. Защо трябва винаги да продаваме с добавена стойност, как потребителите вземат решение за покупка и как да ценообразуваме.
- Право. Първите правни стъпки при създаване на бизнес или НПО. Най-важните закони, които е добре да се познават от всеки.
- Финанси и счетоводство. Важните финансови и счетоводни понятия, видовете инвестиции и как ние да управляваме парите, а не те нас.
- Човешки капитал. Какво е психологически договор и как да управляваме отношенията с хората.
- Технологии за бизнеса.
- Социална ангажираност и устойчивост.
- Управление. Първите стъпки в мениджмънта.
Програмата е и за професионално, и за личностно развитие. Участниците учат както от лекторите, които са експерти в своите области или практици предприемачи, така и помежду си.
„Подборът на участниците в Академията става на базата на компетенции, които търсим“, допълни Стратиева.
След края на всеки един сезон участниците влизат в Алумни клуба на 9Academy, където ученето, подкрепата, обмена на ценни знания, ресурси и контакти продължава.
Впечатленията си от 8-ия сезон на Академията сподели Вася Качешмарова. Тя е ръководител на екип в софтуерна компания, но и съосновател на Busy Baby - ръчно изработени сензорни дъски за развитие на фината моторика на децата.
През последните години има активен разговор за недостига на кадри и вноса на работна ръка, дават се предложения, включително и за бъдещи законодателни промени, припомни пред БНР-Радио София Жасмина Саръиванова, главен експерт "Социален диалог" в Българската стопанска камара (БСК). Тази седмица на кръгла маса вицепремиерът и министър на..
Женски народен хор - София към Народно читалище "Бъднина – 1982“ е един от малкото самодейни народни хорове на територията на столицата, който поддържа изцяло акапелна програма в триглас. Те изпълняват песни от всички региони на България. Наред с песните от Шопския и Граовския край, характерни за региона на София и околностите ѝ, в репертоара на..
Продължава 78-ото издание на един от най-престижните фестивали за кино - "Златна плама" в Кан. Вече се отличават някои от фаворитите в конкурсната програма и киноведът Лазар Хрисимов ни споделя най-впечатляващите заглавия. "Финикийската схема" на Уес Андерсън е именно такова заглавие. Става дума за комедия с престижен актьорски състав: Бенисио..
На 22 май ще се проведе Голямата диктовка II – "Пазител на българския език" от 11.00 часа в читални 4 и 5/6. За 146-та си годишнина Националната библиотека кани 146 участници да се включат във второто издание на инициативата. Тази година темата на второто издание на Голямата диктовка ще бъде свързана с Годината на глаголицата. Текстът ще бъде..
Тази вечер от 16.00 часа в Националния военноисторически музей (НВИМ) ще бъде открита изложбата „Един колоритен чех в България“, посветена на 165 години от рождението и 110 години от смъртта на Ярослав Вешин. Изложбата представя произведения на един от виртуозите на четката. Чех по произход, но българин по душа, той посвещава живота си на България и..
Отворена лекция на тема "По следите на глаголическите текстове" на доц. д-р Десислава Найденова, ще се проведе в Общинския културен институт – Красно село на 27 май. Събитието е по повод 1170 години от създаването на глаголицата от Светите братя Кирил и Методий. Пред Радио София директорът на ОКИ-Красно село Ивелина Кюркчиева обясни, че вече повече..
Кучета по велоалеите, липса на свързаност, тротинетки, дефицит на толерантност от страна на шофьорите – това са малка част от спънките пред оптималното използване на това алтернативно трасе за придвижване. Състоянието на велоалеите е трагично , смята председателят на сдружение "Велоеволюция" Иво Делин. По думите му, " за поддръжка..