Основана от българи компания беше оценена на $900 милиона и привлече инвестиции, с които ще подкрепи развитието си и ще стъпи на нови пазари.
Създатели на компанията през1998 г. стават Дилян Павлов и Красен Драганов, макар и под друго име тогава.
Клиентите ѝ са повече от 1000 и управляват активи на стойност от над 5 млрд. долара.
В момента фирмата осигурява базирана в облак технология, която помага на инвестиционните компании да управляват своите отношения с клиенти.
„Още тогава, преди 20 години, аз бях лектор в университети и говорих за това, как се създава компания, как се развива и излиза на международните пазари. Винаги е било чест, но е било и полезно да споделяме опита, който имаме. Така привличаме и мотивираме все повече хора в тоя бизнес. Създаваме екосистема“, обясни пред Радио София Дилян Павлов.
Когато в края на 90-те той се е срещал с ръководители на стопански обединения, разбрал, че малко е избързал с предложенията за софтуер, който да е в помощ на фирмите.
„Докато говорих за предимствата на софуерните ни системи, забелязах, че директорът няма компютър на бюрото си… Секретарката му – също. Беше време, когато трябваше да образоваме нашите клиенти.“
В момента фирмата на Дилян Павлов е международна и продължава да се разраства. Офисите ѝ са в България, Лондон, САЩ, Сингапур и Хонконг.
Той подчерта, че в България има талантливи и амбициозни хора, които искат да успеят. Страната ни е смятана за добро място за софтуерен бизнес. Вярват в способностите на българските специалисти и качеството на продуктите.
По думите му, в сравнение с времето отпреди 20 години, днес е по-трудно на започващите с малка компания да успеят да я наложат.
„Медии и филми разпространяват мит, че има кратък път към успеха. Че важното е да имаш добра идея и до година-две можеш да станеш милионер. Това са големи изключения. Повечето успешни компании в България са станали такива за 15, за 20 години.“
Дилян Павлов сподели и опита си за създаването на добър екип – компанията се е грижила и за професионалното, и за личностното израстване на служителите, за неформалното общуване и стиковане на дейностите. Парите са важни, но не те са истинската мотивация.
Чуйте целия разговор на Катя Василева.
Днешните преговори между синдикатите и ръководството на Столичния автотранспорт за договаряне на новия Колективен трудов договор се провалиха. Над три часа е продължила срещата с ръководството на автотранспорта и представители на три синдиката - Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, Съюзът на транспортните синдикати в България и Федерацията на..
В това издание политологът Любомир Стефанов и Велизар Шаламанов - експерт по национална сигурност бивш министър на отбраната, разсъждаваха по някои от темите от българската и световната реалност, които вълнуват много хора. Те обхванаха и новини от последните часове: Преговорите за управление . ГЕРБ и ДБ в спор кое да е първо – Сарафов или..
Международна младежка камара България (Junior Chamber International Bulgaria – JCI Bulgaria) обяви началото на програмата „Най-изявените млади личности на България", формата за номиниране (The Outstanding Young People of Bulgaria) е отворена за девети път. Тя ще е достъпна до полунощ на 28 февруари 2025 г. на интернет страницата toyp.jci.bg...
Истории за кино разказаха гостите в предаването “Добър вечер, София“ - режисьорът Станислав Дончев и сценаристът Теодора Стоилова-Дончева . Става дума за първата премиера на български филм за тази година. Лентата е с многообещаващото заглавие “Преди да забравя“ и ще тръгне по кината от 10 януари . Припомняме, че кино-семейството..
Зелен билет на стойност 1 лв. за пътуване в градския транспорт, както и безплатно паркиране в буферните паркинги на метрото се въвеждат за утре - четвъртък и за петък - 10 януари в София. Мерките на Столичната община са заради измереното превишение на стойността на фини прахови частици във въздуха, както и във връзка с прогнозата на Националния..
В Софийския университет "Св. Климент Охридски" започва процедура, подкрепяща развитието на проектната докторантура по програма "Образование" 2021-2027 г. Молбите за участие в програмата ще се подават през февруари. След това предстои препитване. Софийският университет (СУ) участва като бенефициент и партньор в изпълнението на шест..
Тази вечер (08 януари 2025 г.), от 18.30 ч., в УАСГ ще се проведе безплатна лекция за лавинната безопасност. Лавините са най-големят риск при практикуване на зимни приключения в планината, а добрата подготовка може да спаси живот. По време на лекцията любителите на планината през зимата ще научат подробности за видовете лавини и какво..