Основана от българи компания беше оценена на $900 милиона и привлече инвестиции, с които ще подкрепи развитието си и ще стъпи на нови пазари.
Създатели на компанията през1998 г. стават Дилян Павлов и Красен Драганов, макар и под друго име тогава.
Клиентите ѝ са повече от 1000 и управляват активи на стойност от над 5 млрд. долара.
В момента фирмата осигурява базирана в облак технология, която помага на инвестиционните компании да управляват своите отношения с клиенти.
„Още тогава, преди 20 години, аз бях лектор в университети и говорих за това, как се създава компания, как се развива и излиза на международните пазари. Винаги е било чест, но е било и полезно да споделяме опита, който имаме. Така привличаме и мотивираме все повече хора в тоя бизнес. Създаваме екосистема“, обясни пред Радио София Дилян Павлов.
Когато в края на 90-те той се е срещал с ръководители на стопански обединения, разбрал, че малко е избързал с предложенията за софтуер, който да е в помощ на фирмите.
„Докато говорих за предимствата на софуерните ни системи, забелязах, че директорът няма компютър на бюрото си… Секретарката му – също. Беше време, когато трябваше да образоваме нашите клиенти.“
В момента фирмата на Дилян Павлов е международна и продължава да се разраства. Офисите ѝ са в България, Лондон, САЩ, Сингапур и Хонконг.
Той подчерта, че в България има талантливи и амбициозни хора, които искат да успеят. Страната ни е смятана за добро място за софтуерен бизнес. Вярват в способностите на българските специалисти и качеството на продуктите.
По думите му, в сравнение с времето отпреди 20 години, днес е по-трудно на започващите с малка компания да успеят да я наложат.
„Медии и филми разпространяват мит, че има кратък път към успеха. Че важното е да имаш добра идея и до година-две можеш да станеш милионер. Това са големи изключения. Повечето успешни компании в България са станали такива за 15, за 20 години.“
Дилян Павлов сподели и опита си за създаването на добър екип – компанията се е грижила и за професионалното, и за личностното израстване на служителите, за неформалното общуване и стиковане на дейностите. Парите са важни, но не те са истинската мотивация.
Чуйте целия разговор на Катя Василева.
В три метростанции заработиха зони за безплатно измерване на кръвното налягане, съобщиха от Столичната община. Кътовете са в рамките на кампанията за превенция на сърдечносъдовите заболявания сред младите хора „120/80. Избери номера на сърцето" и са разположени в преходните станции "Софийски университет", "Сердика" и "НДК" , където хората..
В новата в студиото на "Форум" ще слушаме разсъжденията на Георги Вулджев и Едуард Папазян. Днес водещият Лъчезар Христов ги провокира по темите: Пореден епизод от сагата за политическата безизходица у нас. Борисов отказа лидерска среща с ПП-ДБ. Доган разчиташе на обръчите (бизнеса), Пеевски – на прокуратурата (с влияние не само върху..
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..