Основана от българи компания беше оценена на $900 милиона и привлече инвестиции, с които ще подкрепи развитието си и ще стъпи на нови пазари.
Създатели на компанията през1998 г. стават Дилян Павлов и Красен Драганов, макар и под друго име тогава.
Клиентите ѝ са повече от 1000 и управляват активи на стойност от над 5 млрд. долара.
В момента фирмата осигурява базирана в облак технология, която помага на инвестиционните компании да управляват своите отношения с клиенти.
„Още тогава, преди 20 години, аз бях лектор в университети и говорих за това, как се създава компания, как се развива и излиза на международните пазари. Винаги е било чест, но е било и полезно да споделяме опита, който имаме. Така привличаме и мотивираме все повече хора в тоя бизнес. Създаваме екосистема“, обясни пред Радио София Дилян Павлов.
Когато в края на 90-те той се е срещал с ръководители на стопански обединения, разбрал, че малко е избързал с предложенията за софтуер, който да е в помощ на фирмите.
„Докато говорих за предимствата на софуерните ни системи, забелязах, че директорът няма компютър на бюрото си… Секретарката му – също. Беше време, когато трябваше да образоваме нашите клиенти.“
В момента фирмата на Дилян Павлов е международна и продължава да се разраства. Офисите ѝ са в България, Лондон, САЩ, Сингапур и Хонконг.
Той подчерта, че в България има талантливи и амбициозни хора, които искат да успеят. Страната ни е смятана за добро място за софтуерен бизнес. Вярват в способностите на българските специалисти и качеството на продуктите.
По думите му, в сравнение с времето отпреди 20 години, днес е по-трудно на започващите с малка компания да успеят да я наложат.
„Медии и филми разпространяват мит, че има кратък път към успеха. Че важното е да имаш добра идея и до година-две можеш да станеш милионер. Това са големи изключения. Повечето успешни компании в България са станали такива за 15, за 20 години.“
Дилян Павлов сподели и опита си за създаването на добър екип – компанията се е грижила и за професионалното, и за личностното израстване на служителите, за неформалното общуване и стиковане на дейностите. Парите са важни, но не те са истинската мотивация.
Чуйте целия разговор на Катя Василева.
Необикновените истории на зоолога Антония Хубанчева с кауза и доза диво вдъхновение в Ratio на 15-ти юли. За едно вълнуващо пътешествие през амазонските джунгли, из Карибите към сензорния свят на прилепите и обратно в сърцето на София - за всичко това разказа в предаването “Радиокафе” зоологът Антония Хубанчева . “Джунгли, скакалци и твърдоглави..
Много от нас не понасят температури над 35 градуса, но е лято и е юли, така че е в реда на нещата времето да е горещо. Въпросът е как да се спасим от жегите , особено по пладне, когато температурите са в своя пик. Единият вариант е да стоим в затворено помещение с климатик. Но това е много по-нездравословно, отколкото да отидем в парка..
От тази нощ двата терминала на Летище "Васил Левски" в София ще бъдат обслужвани от автобус от мрежата на градския транспорт, припомнят от аеропорта. В края на юни Столичният общински съвет гласува предложението с цел подобряване достъпа и облекчаване на придвижването на хилядите пътници и служители в района. Маршрутът на нощната линия N4..
Община Своге работи върху частични проблеми с безводието по време на летните месеци. В някои населени места е въведен воден режим. За момента не е засечено замърсяване на водата. Кметът Емил Иванов е издал заповед в началото на юли, с която във връзка с достигане на експлоатационния минимум на някои водоизточници, се забранява..
След трагичният случай с двама загинали на АМ “Тракия” от 13 юли, от днес официално толкамерите ще засичат нарушителите в аварийните ленти по магистралите. Първите санкционирани ще получат още днес фишовете си по електронен път. Тол камерите ще заснемат нарушителите от няколко ъгъла – отпред, отзад и в панорама, а снимките се изпращат до МВР, където ще..
Надявам се на споразумение и да не се стигне до ефективни стачни действия, включително и спиране участие в потушаване на пожари. Това заяви пред БНР-Радио София и на път за среща с министъра на земеделието Георги Тахов Константин Чолаков, председател на Федерацията на синдикалните организации в горското стопанство и дървопреработващата..
Проектът “Богини на водата“ в Банкя е арт платформа за изява на идентичността, таланта и емоциите на младите хора, с няколко творчески ателиета и музикално-танцов спектакъл, с представления, които ще се проведат на 25-ти и 27-ми юли. “Избрахме темата “Богини на водата”, защото символ на гр. Банкя е минералната вода и водата като стихия като магия, която..