728 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 5,1% от направените 14 218 теста, показват актуализираните към полунощ данни на Единния информационен портал.
Най-много са новите случаи в София-град - 252, следват областите: Варна - с 64 и Стара Загора - с 47 новоинфектирани.
Без нови случаи са областите Кюстендил и Ловеч.
82,83% от новите случаи за деня не са ваксинирани.
В болница се лекуват 6707 души, от които 756 са настанени в интензивно отделение.
От новопостъпилите в болнично заведение 201 души 91,04 на сто не са ваксинирани.
Като излекувани за последните 24 часа са отчетени 520 души.
Починали са 58 души, от тях 93,1% не са ваксинирани.
През последното денонощие са били поставени 4642 ваксини. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 1 755 156.
Общ брой лица с поставена бустерна доза – 87 670.
Новият вариант на коронавируса - Oмикрон, има много повече мутации от варианта Делта според първото „изображение“ на този нов вариант, първоначално открит в Южна Африка, изготвено и публикувано от престижната болница Bambino Gesu в Рим.
На триизмерното „изображение“, което прилича на карта, „ясно се вижда, че мутациите са концентрирани преди всичко в една област на протеина, която взаимодейства с човешките клетки“, се казва в изявлението на екипа изследователи.
Предварителните данни показват, че хората, които преди това са боледували от Covid-19, може да имат повишен риск да се заразят с новия щам на коронавируса Омикрон, съобщи Световната здравна организация.
Центърът за градска мобилност повишава цените за престой за наказателните паркинги в София. За лек автомобил цената става 4 лева на час, а за джип - 5 лева . Сумата се начислява за всеки започнат час от денонощието. Преди повишението един час престой на лек автомобил на наказателен паркинг струваше 2 лева, а за джип - 3 лева. Три са..
Кола блъсна мъж на пътя в село Гурмазово край София. Инцидентът е станал снощи около 19 часа, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Служители на реда са извършили оглед на мястото. Смъртта на пешеходеца е била констатирана от екип на Спешна помощ. Взети са проби за алкохол и наркотици на водача на автомобила. Резултатите са..
Пожар избухна в търговски обект в Кюстендил. Наложила се е евакуация на клиентите и служителите на известна търговска верига. Причината е запалване на въздухопровод на магазина. Според коментари на очевидци запалил се е фритюрник и друго оборудване. Няма пострадали хора. Не стана ясно за какво време комплексът ще бъде затворен..
Заради планираната общонационална стачка през днешния ден в Гърция, от Министерство на външните работи призовават българските граждани по възможност да избягват пътуване до южната ни съседка. От МВнР съветват също да се провери обстановката в страната и актуалността на разписанията на полетите. Препоръчва се да се избягва навлизане в централните..
На 28 февруари от 18.30 часа в зала „Тържествена“ на Военна академия „Г. С. Раковски“ ще се проведе церемонията по връчването на наградата "Студент на годината - 2024", която се присъжда ежегодно от Националното представителство на студентските съвети. Събитието е под патронажа на премиера Росен Желязков, който ще връчи главния приз. Министри и..
С 50 гласа "за" на тайно гласуване общинските съветници определиха заместник-кмета на столичния район "Слатина" Денимир Котев да изпълнява длъжността кмет до провеждането на избори. Котев заема поста заместник-кмет на район Слатина от 1 юли 2022 г. До решението се стигна след като избраният кмет на района Георги Илиев беше отстранен предсрочно от..
Започва изграждането на нов физкултурен салон към Спортно училище "Олимпиец” в Перник. Модерното съоръжение ще подобри тренировъчния процес и ще повиши качеството на подготовка на младите спортисти. Новият физкултурен салон ще позволи на територията на училището да провеждат заниманията си и други спортове освен джудо и самбо, както е в момента, каза..