Поднасянето, приемането и разопаковането на подаръци е същинско изкуство. Не е достатъчно просто да изберем подходящ подарък. Нужно е да знаем и в какъв вид и как да го поднесем. Много важна е опаковката на подаръка. Тя е част от него. Неопакованият подарък е израз на небрежност и немарливост. Липсата на опаковка омаловажава не само самия подарък, но и ритуала на подаряването.
Най-учтиво е да поднесем подаръка лично, непринудено и естествено.
Неуместно е и да скромничим при подаването на избрания подарък: “Ама това е дреболия, толкова е малко, че ми е неудобно да ти го дам...”.
Но не бива и да възхваляваме подаръка си, изтъквайки неговите качества, че и цената: “Нали е прекрасен? Обикалях много, за да го намеря...“.
Винаги трябва да приемаме подаръците любезно и с благодарност, независимо от това какво мислим за подаръка или за приносителя му.
И още за изкуството на поднасянето и приемането на подаръци, слушайте в 45-ия епизод на отличения с наградата PR Приз 2021" 257 podcast".
Водещи са Катя Василева от Радио София и международният консултант по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева.
А в следващия епизод очаквайте – какви са подходящите корпоративни подаръци.
Всички епизоди на 257 podcast можете да откриете в:
Коментатори във "Форум" във вторник бяха Добромир Живков от Маркет линкс и Пламен Димитров от Българско геополитическо дружество. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха бяха: 2024 г. и 2025 г. - равносметка и очаквания Парламентът стартира работа в условия на несигурност и неизвестност за бъдещо правителство..
Какво можем да направим с коледните подаръци, които не желаем да задържим? Този въпрос си задаваме често, когато за празниците сме получили нещо, което вече имаме, нещо, от което не се нуждаем или просто не ни харесва. Една от възможностите е да върнем в магазина подаръка, който сме получили. Когато стоката е закупена през електронен магазин,..
Боянската църква безспорно е сред историческите светини, с които разполага страната ни и това е оценено още през 70-те години на ХХ век от ЮНЕСКО. Църквата продължава да бъде реставрирана и да се съхранява по изключителен начин заради изключително ценните стенописи, които притежава. Църквата е построена през 1259 г., свързвана е със севастократор..
Диригентът и преподавател в Националната музикална академия Иван Стоянов е родом от Габрово, но е “присаден” в София. Казва за себе си, че е болезнено свързан с природата и обича да прекарва времето си далеч от града, като дори препоръча на софиянци да опознаят Стара планина, защото според него всички ходят на Витоша или Люлин планина, но Балканът не им..
Сериозен ръст на случаите на човешки метапневмовирус (HMPV) се наблюдава в Северен Китай. Място за паника няма, каза пред Радио София вирусологът от БАН проф. Радостина Александрова. По думите й, вирусът е познат на човечеството отдавна, но е идентифициран едва през 2001 г. "Той произлиза от един подобен птичи метапневмовирус. Смята се, че..
За икономическите предизвикателства пред България през 2025 година, представи своята прогноза икономистът Стоян Панчев, председател на Българското либертарианско общество, основател на Експертен клуб за икономика и политика. Какво да очакваме за доходите ни? Каква е прогнозата за икономиката ни през настоящата година и колко близо ще сме..
Кръгово кръстовище ще разтоварва трафика в един от най-натоварените райони в Перник. Пътното съоръжение ще бъде изградено при пресичането на улиците "Владайско въстание” и "Димитър Благоев”. Улица "Димитър Благоев" е основна пътна артерия в Перник, свързваща кварталите "Църква” и "Изток” и републиканския път за Кюстендил, а ул. "Владайско въстание”..