Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Експертът съветва

Ако не крием истината в социалните мрежи, може да сме по-интересни

| обновено на 04.02.22 в 13:47
Снимка: pixabay

Дори  ида не го съзнаваме, всички изграждаме присъствие онлайн.
Какво впечатление оставяме в социалните мрежи? Какво може да си помислят тези, които попаднат нашия профил. Какво разбират за нас като дейност, интереси, предпочитания?

„Първото нещо, на което трябва да обърнем внимание, е да настроим така профила си, че присъствието ни да (по)казва каква е нашата стойност. Социалните мрежи дават достатъчно възможности за това“, изтъкна пред Радио София експертът по дигитален маркетинг и социални медии Етиен Янев.

Той посъветва преди да публикуваме нещо, да си задаваме въпроса в каква светлина ни представя и дали то ще е полезно за аудиторията, да се съобразяваме и с вида социална мрежа и нейните потребители.

В интернет пространството има изключително много информация, съобщения послания, покани. Много хора и компании се борят за нашето внимание.
Колкото повече ползваме дигиталните канали и общуваме през тях, толкова повече можем да се научим да подбираме инструментите за привличане на съмишленици, да преценяваме стойността и последствията на това, което публикуваме.

През социалните мрежи искаме да покажем къде сме били, колко сме успешни, да си набавим допамин от повече харесвания. Трябва обаче да осъзнаваме, че неизбежното сравнение, съревнованието може да се отрази на поведението ни, а не трябва да забравяме, че сме хора и понякога като сме по-истински, по-малко вероятно е да доскучаем, допълни още Янев:

„Когато се запознаваме с някого, по-добре да не му гледаме профила в социалните мрежи, а да се фокусираме върху реалната комуникация с него. Дори и да скрием информация, истината рано или късно лъсва.“

Чуйте целия разговор на Диана Костова.

  • Етиен Янев е експерт по дигитален маркетинг и социални медии. Към момента заема ръководна длъжност в дигиталния екип на глобална IT компания. Преподава на студенти в България и Русия, както и в най-големия студентски кампус за предприемачество в света - RANEPA International.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Софийски разкази - Тръпковата галерия

В края на 1907 е открита първата самостоятелна изложба на Тръпко Василев - маслени бои от София. Изказват се противоположни мнения. Елисавета Консулова-Вазова и Александър Божинов са сред носителите им. В спомените на самия Тръпко, има търговски успех. Преди първата му изложба, работи като бояджия - попада на прочути клиенти, като д-р Васил Радославов и..

публикувано на 09.08.25 в 16:00

Историята оживява - Райна Кацарова

Райна Кацарова е първата жена етномузиколог в България. Учен от световен мащаб, който изгражда с усмивка и усърдие системата на съвременната българска фолклористика. Освен неин запис от Златния фонд на БНР, слушаме и  Гео Кукудов - музикант, краевед, изследовател на българския фолклор и родственик на Кацаровия род;  проф. Венцислав Димов -..

публикувано на 09.08.25 в 16:00
Елисавета Консулова-Вазова

Адресите на любовта - Елисавета Консулова-Вазова

Елисавета Консулова-Вазова е първата българка завършила Рисувалното училище, първата дръзнала да рисува голо тяло от натура и първата, организирала си самостоятелна изложба като художник. Със съпруга си, най-малкия брат на Иван Вазов - Борис, празнуват златна сватба - 50 години, преживени в хармония сговор и любов. Ветка, както я наричат..

публикувано на 09.08.25 в 14:00
Богой и Никола Богданови (Богой - вдясно)

Двамата братя и ИИ

Двамата братя и ИИ - Богой и Никола Богданови за  конференцията за бизнес гъвкавост - бързо адаптиране в светкавично развиващия се свят на ИИ: "Все по-популярни сме като братята дето модернизират компанията, а вече правят и конференция. Помагаме на бизнеса да работи по модерен начин. Науката за управление, мениджмънт и работа в екип също се..

публикувано на 09.08.25 в 11:54
Валя Балканска с каба гайдите

60 лета с Копривщица в сърцето

Боян Бочев ни представя от мястото на събитието Тринайсетия Национален събор на народното творчество в Копривщица: "Официалното откриване е в 11 ч., хората се въртят в различни конфигурации от снощи. Има изпълнители от цяла България, залага се на автентичното. Копривщица не е спала снощи - Валя Балканска и 100-те каба гайди са тук. В 1965, съвсем..

публикувано на 09.08.25 в 11:00

Да съчетаем естеството на природата с четенето

Зелени библиотеки – представя ни ги Мирела Иванова, поет и участник: "Парк Заимов звънти от детски гласове - бъдещи читатели. Предлагат се читателски карти на бъдещите читатели и уникална изложба за местата на Вазов в София, на която той е големият летописец. Имаме и изложба с парковете на София. Важно е да съчетаем естеството на природата с..

публикувано на 09.08.25 в 10:39

Нещо, което завладява и провокира

Цирк и театър в парка – целодневна програма в парк „Св. Троица“ на 12 август, вторник. С нас е Дамяна Коева, художествен директор на пътуващ театър „Скрин“: "Програмата е пълноцветна, от 10:30 до 21 ч. 7 спектакъла и 4 интерактивни ателиета - всички могат да навлязат в клоунадата и въртене на огнени уреди. Могат да бъдат съпричастни на..

публикувано на 09.08.25 в 10:22