В началото на всяка презентация публиката винаги демонстрира интерес към човека, който говори. На финала, особено, ако презентаторът каже нещо като „и преди да приключа“ или „накрая бих искал да кажа само…“ погледите на аудиторията веднага се приковават към него.
А може би сте забелязали, че обикновено интересът на аудиторията спада много в същинската част. Как да го поддържаме през цялото време и да приковем вниманието на публиката?
💡 Каква е силата на 5-те минути в презентацията? Какво очаква да чуе и види аудиторията, за да не губи интерес към съдържанието, което й представяме?
Проучвания с хора от различни професии и възраст показват, че 85% от тях смятат:
✅ Човешкият фактор е това, което ми харесва
✅ Мотивирай ме
✅ Занимавай ме
✅ Накарай ме да се смея
✅ Бъди креативен
💡 Останалите 15 % казват:
✅ Искам резултат
✅ Харесвам цифри
✅ Харесвам факти
✅ Сервирайте ми само месо и картофи - друго не искам...
💡 И вие какво трябва да направите като презентатор?
Използвайте метода “пържолите трябва да са с подправки, за да имат вкус"!
Колко често и какви подправки да сложите, за да бъдете интригуващи, слушайте в новия епизод на отличения с PR Приз 2021 „257 podcast“ с водещи Катя Василева от Радио София и международният консултант по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева.
И не забравяйте, че Вие и Вашите интригуващи истории и споделен личен опит са важни за нас. Разкажете ни ги на 257@bnr.bg. Всеки месец в 257 podcast ще имаме специален гост, който да споделя личен опит, преживявания, предизвикателства и решения, които го движат напред. И това може да сте Вие и това да e Вашата супер презентация.
Първият ни гост в следващия епизод на 257 podcast ще бъде актьорът и телевизионен водещ Стефан Щерев.
Всички епизоди на 257 podcast ще намерите в платформите:
Първите събеседници във "Форум" за тази седмица са комуникационният експерт и преподавател доц. д-р Александър Христов и Диана Гласнова , главен секретар на Хърватско-българското дружество и нещатен кореспондент на БТА. Пред Лъчезар Христов те коментираха следните теми: Сезонът на редовното правителство . Нормализация и успокоение сред..
С два пилотни проекта Столичната община въвежда изцяло нова концепция за превръщане на училищните дворове в зелени, модерни общностни центрове. Архитектурен наръчник с полезни ресурси за трансформиране на външната среда в училище вече е предоставен на всички райони в София. Освен каталог с добри практики от цял свят, наръчникът включва и..
На 4 февруари 2025 г. във връзка с извършване на техническа профилактика временно ще бъде преустановено водоподаването към чешмите на водоналивния кът на находище с минерална вода „София – Център“, съобщават от Столичната община. Предвижда се профилактиката да се извърши от 10:00 до 10:15 ч. По това време ще бъде спряно водоподаването към..
Новият спектакъл на Ива Свещарова "Ако Афродита беше чудовище" вече е с насрочена втора премиера. Свещарова е сред най-значимите артисти в съвременната ни хореография. Тя е носителка на награда "Икар" за съвременен танц и пърформанс и е един от създателите и организаторите на Международния фестивал за съвременен танц и пърформанс..
В момента, когато някои области минават през грипна епидемия, има засилено търсене и потребяване на имуностимуланти. Най-добре е те да се приемат след препоръка от специалист – лекар или фармацевт. Със сигурност е оправдано вземането на някои от продуктите, включително и лекарствени – те възпрепятстват усложнения при грипна инфекция. Това..
По последни данни от НИМХ в България има завишение на водните ресурси. Само повърхностните запаси са със средни годишни обеми от 17,7 млрд. куб м. Консумацията е около 5 млрд. кубика. Кризата с безводието в някои градове е като поговорката "Вода газим, жадни ходим" , коментира пред БНР-Радио София проф. Петър Калинков..
Грипна ваканция за всички ученици на 6 и 7 февруари, която да се слее с междусрочната ваканция на 5 февруари. Това предлагат от Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" с цел превенция на грипа. Регионалните инспекции по здравеопазването имат невярна информация за истинския процент заболели ученици, защото огромна част от учениците са в..