Започва работа през 2016 г. в голяма 3D-принт компания с индустриални по размер принтери, които се помещават в охладена среда. Това разказа той в ефира на Радио София.
Ляхтов обясни, че процесът включва тониране на компютър, изпращане на данните до принтерите, принтиране, последваща обработка, замразяване, стопяване, измиване и опаковане.
По думите му принтирането варира между 16 и 24 часа в зависимост от наситеността и големината на предметите. „След това приключва процесът, изваждат се от една стъклена вратичка наподобяваща печка и се издърпва тавата върху която са принтирани продуктите“, поясни Ляхтов.
Той добави, че следват и други процедури, чрез които изделието добива окончателен вид и постъпва в отдела за дистрибуция и логистика, след което се опакова и отива на пазара.
Относно дисертацията си, Ляхтов сподели, че:
„Тази тема я избрах, тъй като мисля, че смартфоните, които се намират в джоба на почти всеки един човек имат способността да бъдат използвани за нещо повече от контакти и развлечения. Технологиите се развиват константно, знаем много добре и това дава възможност на производителите на телефони да добавят все-повече нови функции, бързи процесори, повече рам-памет и т. н.“.
Той е направил проучване доколко хората биха могли да използват приложения за следене на собственото си здраве. Иновативните решения вложени в апликациите подтикват потребителя да продължи да ги използва.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Неотдавна тук ви представихме Красимир Недялков, който ни призна за сбъднатата си детска мечта. Но и друга негова такава също е реалност - той е организатор и водещ на 31-те награди в сферата на модата, шоуто и бизнеса, присъдени в петък 10 октомври. БНР е сред техните носители в 2 категории. С него и започваме: "Имах 10 години пътувания с..
Снежана Маринова за новото издание на книгата ѝ " Мозайка от миналото на Стара Загора ", чиято софийско представяне предстои: "Много теми останаха извън първото издание. Допълнихме го с 11 нови. За съжаление опожаряването на града в 1877 засяга и архивите. Оцелява само това, което е било извън града. Сега можем да обменяме с колегите дигитални копия,..
Гвардейският оркестър на България е първото музикално формирование в България, осъществил и първите записи в различни жанрове, които ще чуем тук. Историята на оркестъра е описана в книгата на д-р Галя Грозданова-Радева, тук е и Стефани Михайлова, съдействаща за съставянето и представянето на книгата:
Преводачката и журналистка Вера Балабанова е последната жена в живота на поета-символист Теодор Траянов. Тя остава с него до кончината му, въпреки че той редовно я води на гроба на голямата си любов, актрисата Дора Дюстабанова, и казва че иска да бъде положен до нея. Писателят признава пред своята Вера: „Не съм носил добро на жените, не съм…“..
От двора на БНР търсим 10 градски съкровища в интерактивната градска игра. Трудни ли са местата, които трябва да бъдат открити? С нас е и водещата в "Легендите на София" Магдалена Гигова. Нейна е идеята участниците да си включат крачкомерите и да не тичат, за да не се объркат с участниците в маратона.
Отличителна черта на най-стария музикален фестивал у нас – „Варненско лято“ е международния симпозиум , който за шеста поредна година събира изтъкнати европейски музиколози в морската ни столица със специално подготвени доклади. Досегашният път на темите, провокирали създаването на доклади минава през теми като „ Творческият процес през погледа..
В последния работен ден от седмицата, темите от деня в предаването "Форум“ коментираха политическият анализатор и преподавател в НБУ Любомир Стефанов и Пламен Димитров от Българското геополитичиско дружество. Заедно с водещия Лъчезар Христов, се спряха на следните теми: - Политически обзор на седмицата - кризата с боклука и последствията след..