Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дарияна Куманова води семинар с певчески таланти в България

Специален гост ще бъде нейната ученичка Ника Парис, станала сензация в италианския „Х Фактор”

Дарияна Куманова
Снимка: Личен архив

Талантливата българска поп-певица и доцент в академията в Сан Ремо, както и носителка на наградата "Давид на Донатело" Дарияна Куманова разказа пред Радио София за музикалните предизвикателства.

По нейните думи идването ѝ в България е организирано от Академия „Живей елегантно“, по чиято покана тя се е отзовала да говори за музикален бизнес, като основата не е била прослушването на млади певци.

Уъркшопът ще е на тема "Как да се изкачим успешно на международната сцена".

„Основно поканата беше насочена към един разговор с тях за това, какво е музикален бизнес, какво трябва да знае един артист, когато започне тази работа, защото да пееш не е само да отидеш на някакъв конкурс и да получиш една грамота, която да закачиш в хола. Абсолютно не е това“, каза Куманова.

Тя добави, че за да е успешен артист, човек трябва да знае много неща, а освен това да има и екип с който да работи, както и да може да промотира песните си. По думите ѝ дигиталната музика е тази, която в момента върви напред.

„Ако публиката не те хареса и спонтанно не реши, че иска да те слуша, колкото и пари да влагаш в една кампания е трудно да успееш“, каза певицата.

Относно изгряващата звезда Ника Парис, тя сподели, че Парис е единствената от артистите на „X factor“ на която са предложили договор в голяма звукозаписна компания и, че в момента записва ремикс на песента си с трима известни диджеи в Италия.

Подробности можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как търговци и потребителите свикват с цените в евро и левове?

Представители на малкия бизнес - търговците на плодове и зеленчуци в столицата, нямат големи притеснения относно навлизането на еврото. Радват се за отлагането на срока за някои изисквания от 8 август за 8 октомври т.г. . Все още не всички са задействали етикетирането на стоката си и с двете валути. Част от търговците още не са наясно..

публикувано на 07.08.25 в 17:36

В с. Негован е третата детска градина, която ще се открие в район "Нови Искър"

Първа копка на новата детска градина в Негован бе направена тази седмица от кметовете на селото Валентин Павлов и на столичния район "Нови Искър" Владислав Владимиров. Сградата на заведението ще бъде на два етажа, с площ от 1149 кв. м и капацитет за 70 деца – една яслена и две градински групи. Ще разполага с просторни и съвременно..

публикувано на 07.08.25 в 16:50
Социалният министър Борислав Гуцанов и председателят на ДАЗД д-р Теодора Иванова дадоха пресконференция за новата инициатива за намаляване на употребата на райски газ, дизайнерска дрога и вейпове сред децата . 7 август 2025 г.

Лекари и спортисти разказват на учениците за опасностите от дрогата

В училищата ще бъдат разпространени видеоклипове, в които лекари разказват истории от медицинската си практика и на достъпен език обясняват какви са вредите от употребата на райски газ, дизайнерска дрога и вейпове. Ще участват и известни спортисти, които ще споделят как се става голям и силен без да се докосваш до дрогата. Инициативата за..

публикувано на 07.08.25 в 16:22

Мина Христова: Следващият президент не бива да е само репрезентативна фигура, ще има и друга отговорност

Повече от година преди президентските избори темата стана особено актуална. Партии в дясното пространство заговориха за обща кандидатура. В лявото пространство се подхвърли идеята Илияна Йотова след 2 мандата като вицепрезидент да се издигне за президент. "Има сравнително разнообразни партии в дясното политическо пространство , с..

публикувано на 07.08.25 в 15:40

Това лято Белоградчишките скали отново са сцена на музикална магия

През август и началото на септември, в десетото юбилейно издание на Фестивала "Опера на върховете“, звездни солисти и любим репертоар от класически шедьоври на световноизвестни композитори оживяват сред естествения декор на Белоградчишките скали. През август и в началото на септември Държавна опера – Русе представя седем зрелищни спектакъла..

публикувано на 07.08.25 в 14:07

Археологическият музей показва изложбата "Блясъкът на елинистическото злато. Повелителят на Сакар“

Националният археологически институт с музей при БАН и Община Тополовград откриват в София изложбата "Блясъкът на елинистическото злато. Повелителят на Сакар“ на 12 август. Откриването е от 17.30 часа в Централната зала на Националния археологически музей, пл. "Атанас Буров“ 1. Изложбата е посветена на едно от най-впечатляващите археологически открития в..

публикувано на 07.08.25 в 12:48

Празнуваме "80 години Пипи Дългото Чорапче" с изложба в Градската градина

Галерията на открито в Градската градина е домакин на изложбата "80 години Пипи Дългото Чорапче". Представени са кориците на всички издания за Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото чорапче, които са излизали на български език. Астрид Линдгрен (1907 – 2002) е написала три романа за Пипи. Първият от тях е публикуван през..

публикувано на 07.08.25 в 11:56