Жените не само дават живот, не само вдъхновяват, но имат и още много лица и роли. И това го казваме не защото е 8 март.
Една от важните функции се проявява и в техните позиции на предприемачи, мениджъри, ръководители на екипи.
„Да бъдеш майка и да градиш кариера е много лесно“, отбеляза пред Радио София Гена Събева. И колкото и невероятно да изглежда подобно твърдение, можем да ѝ вярваме, защото тя е живото доказателство - бизнес дама, предприемач и ментор с близо 30 години професионален опит, създател на менторска програма за жени предприемачи към Business Lady Club. Започнала е собствен бизнес от 20-годишна. Отгледала е 3 деца.
Според нея, всичко е въпрос на организация, на приоритети и на действие.
Тя планира целия си живот и по-малките му части и знае най-важните си задачи за деня, за седмицата и т.н.
„Ако човек открие таланта си и го използва в бизнеса, тогава му е лесно.
Българките можем да учим жените по света как да правят няколко неща наведнъж, да работим и да гледаме децата си. Когато говорим за бизнес, за професионализъм, не трябва да правим разлика дали си мъж или жена, трябва да имаш и развиваш нужните качества“, убедена е Събева.
При други равни условия обаче жената отделя време за раждане, затова е добре тя да бъде подпомогната с финансови или други инструменти. В момента Гена Събева с БТПП е поела инициатива за т.нар. проектно финансиране. Събират се идеи и проекти от най-различно естество и се представят пред банки, фондове и други.
„Проектите са за 60 милиона и половината от тях са на жени предприемачи“, допълни Събева.
Чуйте разговора с нея.
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..
"Грийнпийс“ – България се обръща към институции и дружества от сектора с призив за модернизиране на централното отопление. В серия от срещи и разговори те споделят добрия опит от света и настояват този сектор от енергетиката да започне да навлиза в 21 век. Експертите от "Грийнпийс“ изтъкват като нужда от оптимизация постоянните аварии,..
На последното си заседание, Столичният общински съвет даде мандат за изготвяне на доклад за създаване на общинско дружество – търговец на електроенергия, което да оптимизира разходите за електроенергия в общинския сектор. Според данните на Временната комисия за анализ на количествата и цените на потребяваната електрическа енергия от Столичната община..
Днес денят ще е мразовит. Дневните температури в повечето места ще са отрицателни - между минус 5° и 0°, в София - около минус 3°, съобщиха от НИМХ. Ще бъде предимно слънчево, пред обяд над Дунавската равнина все още ще има ниска слоеста облачност и температурите там ще останат по-ниски. Ще духа слаб вятър от северната четвърт. В планините ще бъде..