По думите й, в квартала никога не е имало детска градина, защото населените места са по-отдалечени едно от друго и е по-трудно превозването на децата за хората, които не разполагат с личен автомобил, но в момента хора идват да записват децата си и от други квартали.
„Във филиала общо взето са открити две яслени и една градинска смесена група. Предвидени са общо 65 деца, към настоящия момент са приети вече 57 от тях“, каза Донкова.
По въпроса за предстоящите празници, Лилия Донкова сподели, че в десетте населени места читалищата упражняват своята дейност и са много активни. По думите й, празниците не започват от Гергьовден, а от Лазаровден.
„Във всички читалища ще има лазарки, които ще минават по домовете, вече имайки предвид малко по-освободените мерки в сравнение с предходните години“, каза Донкова и допълни, че самият фестивал „Гергьовско веселие“ започва от 2 май на площада в кв. „Кремиковци“ и завършва на 6 май в Кремиковския манастир.
Във връзка с изграждането на манастира, Донкова каза:
„Сега тепърва предстои ново изграждане, самият манастир кандидатства по европроект на Министерството на регионалното развитие“ и допълни, че тепърва предстои да се направи голямо разширение на самия манастир.
По отношение на ограничителните мерки на самия Гергьовден, Донкова каза, че пътят ще бъде затворен, като ще се пускат само участниците в празника, а за всички останали гости ще бъде ограничен пътят малко над квартал „Кремиковци“, но ще бъде осигурен транспорт.
Тя заяви, че освен завършване на ремонта на поликлиниката в град Бухово ще се прекара вода в читалището в града, а освен това общината е кандидатствала по проект „Красива България“.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..
Kой всъщност е автор на генерираното от AI съдържание - интервю с адвокат Траян Косев: "Целият свят се вълнува от отговора на този въпрос. Редно е първо да се запитаме какво се закриля от авторското право? У нас творчеството е свързано с физически лица. "Творческата" дейност на машината не е такава. В САЩ патентното ведомство слага разделителен..
На 23 април в галерия "Еритаж" бе открита изложбата "Пътуване във времето" на Мастро Стойчо Зерлиев. Това е негова юбилейна изложба (80г.), която представя картини от почти целия му творчески път. "Това обхваща един дълъг период от моя живот. Още от завършване на художествена академия, а преди това имам и от завършване на художествена гимназия..