По традиция в края на месеца, Радио София дава думата на малките коментатори от софийския клуб „Млад журналист“.
11-годишния Божидар Лалов акцентира в своя коментар на няколко важни събития:
Спирането на газта за България, войната в Украйна, избирането на гуверньор на Българската народна банка и визитата на българската делегация в Киев.
Чуйте неговия коментар с позиция по тези въпроси.
13-годишният Ивайло Симеонов, следи не само събитията в България, но и международните новини.
Важните новини от Европа и САЩ на които обръща внимание младият журналист са от вестник „Файненшъл таймс“, според който цената на електромобилите „Тесла“ е паднала със 100 милиона долара, както и решението на Илън Мъск, да купи „Туитър“ за 44 милиона долара.
Относно темата за продължаващата война в Украйна, коментира статия от вестник „The Times“.
„Дейли телеграф“ и новината, че е възможно да се намалят данъците в Англия, също не убягва от вниманието му.
Коментира с внимание оттеглянето от сцената на актьора Брус Уилис, поради болестта му.
А акцентът от България е за отпадането на епидемиологичните мерки от началото на месеца и как това се отразява на ежедневието ни.
Накрая, Ивайло завърши с пожелания към слушателите – чуйте ги.
През следващото денонощие ще се задържи облачно. Почти в цялата страна ще вали дъжд, съобщиха от НИМХ. Обилни и продължителни ще са валежите в западните, южните и централните части от страната. На места и в Източна България ще вали дъжд, придружен с гръмотевици. В повечето райони ще духа умерен източен вятър. Минималните температури ще бъдат между 4° и..
В деня на представянето на книгата "Литературната журналистика в България" , във "Форум" като коментатор гостува един от авторите в изданието – политологът доц. Иво Инджов . Водещият Лъчезар Христов предложи темите, а доц. Инджов прие и разсъждава по: Блокада на парламента и кратки сблъсъци с полицията. Хиляди протестираха срещу Бюджет..
Актуалната ситуация във ВиК сектора; приоритетите за следващия бизнес план на "Софийска вода", планираните инвестиции с акцент върху развитието на проекта за мини ВЕЦ-ове в столицата и как въвеждането на еврото в България ще се отрази на клиентите – тези теми бяха дискутирани в годишната среща разговор с мениджмънта на компанията...
"Нашите деца, нашата отговорност: (не)поправимото в очакване на работещи решения." Под този наслов фондация "Лъчезар Цоцорков" представи данни от национално представително проучване за нагласите на българите към насилието над и сред децата . Целта на инициативата е провеждане на дългосрочна информационна кампания, посветена на преодоляването..
На 1 декември Академията за мода ще връчи годишните си награди "Златна игла", с които отличава най-добрите български дизайнери и модни творци, както и най-добрите постижения на световни имена в лайфстайла и модния бизнес. “Естествено, че вълненията (за гала вечерта) продължават. Те няма да спрат и след като мине кулминацията по награждаването, тъй..
За втори път Столичният общински съвет (СОС) отхвърли предложената от кмета Васил Терзиев нова структура на общинската администрация. Макар да бяха направени изменения в първоначално изготвения вариант, сегашният отново не получи нужното одобрение както в комисии, така и на днешното заседание на общинските съветници. Кметът Терзиев..
Над 700 рекламни карета и страници от вестници и списания, както и киноплакати, са представени в изложбата "Кинореклама в България 1920–1940", която беше открита на 26 ноември в Дома на киното в София. Разнообразните подходи, чрез които разпространителите, собствениците на кина и продуцентите от периода популяризират филмите си и привличат публика в..