Генадий Гудков е опозиционен политик, бил е депутат в Държавната дума, служил и в съветските служби за сигурност КГБ, бил е и в Консултативния съвет на ФСБ (служби по безопасността), част от партията "Единна Русия", но след 2010 г. става един от опозиционерите на режима на Путин.
Пред Радио София той сравни качеството на кадрите в руските служби през миналия век и днес – моралните принципи, подбора, качествата им.
Твърди, че в момента всички спец служби са корумпирани.
От ФСБ днес участват в репресиите срещу гражданите, както и във войната, фалшифицират дела.
По думите на Гудков, Путин е разбрал за огромната си власт едва когато е застанал на върха на държавата. Станал е абсолютен монарх на Русия. Въпреки това, през годините е увеличавал пълномощията си. В много закони са понижени правомощията на законодателната власт.
Всички демократични свободи рязко са съкратени след трагедията в Беслан от 2004 г. Към 2020-а Путин започна да изгражда тоталитарна държава.
"Днес Русия е изцяло унитарна страна. Всички решения се вземат в Москва. Путин напълно унищожи местното самоуправление, съдебната система, прокуратурата. Всички средства за масова информация или са на Кремъл, или са близки до Путин."
Според Гудков милиони от руския народ са против войната, но срещу тях е огромната армия, която потиска техните гласове. Протести са възможни едва когато режимът отслабне.
"Загубата на войната за Путин означава загуба на власт. Той признава само силата. Страхува се само от хора, които не се страхуват от него. Ако цивилизованият свят позволи победа на Путин, той ще започне следваща война", подчерта Генадий Гудков.
С него разговаря на Йоана Георгиева.
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..
Свободното къмпингуване в България и Европа от години е тема сред любителите на почивка с кемпер, каравана или палатка. Особен интерес буди темата, след като през януари в Гърция приеха нови правила за свободно къмпингуване. От години то е законово ограничено в южната ни съседка, въпреки че много гърци, българи, румънци и хора от цяла..
Образование, медийна грамотност, четене - каква е връзката между тях разказва в ефира на “Радиокафе” Искра Джанабетска от “Книговище” . Първо обаче фокусът на разговора попадна върху днешната дата - 9 май. “Да не гледаме на Европа само като на комфорт. Аз изпитвам голямо удоволствие от това да разбираш и да разсъждаваш и смятам, че когато..
Това лято педстои шестото издание на Sofia Summer Fest. Ради Георгиев и Борко Чучков гостуваха в предаването “Добър вечер, София“ , за да разкажат за предстоящото шесто изданиe на Sofia Summer Fest, което започва на 10 юли 2025 година, с двудневен музикален маратон. То ще бъде открито отново от певеца Васил Найденов, а на втория ден от..